مدیر شركت آب و فاضلاب اهواز:

آمادگی لازم برای مواجهه با آبگرفتگی های احتمالی را داریم

آمادگی لازم برای مواجهه با آبگرفتگی های احتمالی را داریم به گزارش خشکشوئی آنلاین خوزستان مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به اینکه حساسیت در مورد آبگرفتگی و فاضلاب اهواز بسیار زیاد شده است، اظهار داشت: آمادگی لازم برای مواجهه با آبگرفتگی احتمالی را داریم و پیشبینی های لازم انجام شده است تا در صورت وقوع آبگرفتگی مشکل در کمترین زمان ممکن رفع گردد.سعید دشتی زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به مشکلات آبگرفتگی در دو سال قبل به دنبال بارندگی ها، در حالیکه دفع آب های سطحی جزو تعهدات شهرداری است اما شرکت آبفا در این خصوص ورود کرد و اقدامات مشارکتی بین این دو ارگان در چارچوب طرح علاج بخشی در نقاط دارای آبگرفتگی شروع شد که در سال نخست اجرای این طرح، پروژه های تعهد شرکت آبفا حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ به علت ریزش یکسری خطوط فاضلاب، طرح علاج بخشی ۲ در حدود ۸۰ نقطه مصوب شد که ۳۳ نقطه از این تعداد جزو وظایف شرکت آبفا و ۲۳ نقطه جزو تعهدات شهرداری اهواز بود و دیگر طرح ها هم به صورت مشارکتی باید اجرا می شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز افزود: اجرای این پروژه ها پیشرفت خوبی دارند اما با عنایت به محدودیت منابع مالی و مشکلات تأمین لوله، پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد حاصل نشده و اجرای کار ادامه دارد.

دشتی زاده با اشاره به اینکه اولویت شرکت آبفا دفع فاضلاب و سپس دفع آب های سطحی است، اظهار داشت: بطور قطع با اجرای این اقدامات و تجهیزاتی که نصب شده نباید مشکلات سالهای گذشته در خیابان انقلاب یا زکی زاده تکرار شود.

وی خاطرنشان کرد: نگاه به نقاط پرخطر نگاه پدافندی است. در این خصوص اقدامات خوبی انجام شد بگونه ای که ظرفیت سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب غرب اهواز که حدودا ۸۰ درصد مشکلات غرب اهواز را حل می کنند، ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به اینکه حساسیت در مورد آبگرفتگی و فاضلاب اهواز بسیار زیاد شده است، اظهار داشت: آمادگی لازم برای مواجهه با آبگرفتگی احتمالی را داریم و پیشبینی های لازم انجام شده است تا در صورت وقووع آبگرفتگی مشکل در کمترین زمان ممکن رفع گردد.

دشتی زاده بیان نمود: البته همزمان اقدامات دیگری در مورد اصلاح خطوط ریزشی، اورهال کردن ایستگاه های پمپاژ فاضلاب و لایروبی خطوط در حال انجام می باشد.

وی اظهار داشت: اهواز حدود ۲۲۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب دارد که حدود ۱۰۰۰ کیلومتر آن سنتی است. از مردادماه دو پیمانکار در غرب و شرق اهواز لایروبی خطوط را به صورت سنتی آغاز کردند و تلاش می شود نقاط حادثه خیز لایروبی شوند. تابحال ۲۲۵ کیلومتر از این خطوط معادل ۱۱ درصد لایروبی شده اند و تلاش می شود این کار تا آخر سال ادامه یابد.

دشتی زاده ضمن اشاره به وضعیت کیفیت آب در پیک دوم التور اظهار داشت: ۸۵ تا ۹۰ درصد آب تصفیه خانه های اهواز از منابع بالادستی یعنی از طرح غدیر، سد کرخه، آب حیات، چاه های گلالک شوشتر و کانال سلمان تأمین می شود. با عنایت به خشکسالی دبی رودخانه کارون کاسته شده است و با مشکلات خاصی مواجه شدیم اما با تمهیدات اندیشیده شده، این شرایط کنترل شد.

وی اظهار داشت: همکاران آبفا و بهداشت پایش آب را به صورت روزانه انجام می دهند و در صورت وقوع مشکل، سریعا اقدامات لازم انجام و مشکل برطرف می شود.

دشتی زاده خاطرنشان کرد: بطور قطع آبی که درحال تولید و توزیع است استاندارد کیفی خوبی دارد و اگر برخی مواقع به علت انشعابات غیر مجاز و فرسودگی شبکه، آلودگی های ثانویه به صورت موردی در شبکه توزیع رخ دهد، سریعا ورود می شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز در مورد وضعیت تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز اظهار نمود: قسمت عمده تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز انجام شده است که تنها بحث خط انتقال ورودی به ایستگاه پمپاژ که باید از سه خط راه آهن صورت گیرد، باقی مانده است.

وی در مورد اجرای پروژه های دفع آب های سطحی اظهار داشت: در این راستا حدود ۳ میلیارد تومان از منابع جاری برای بازسازی تابلو برق ۱۱۰ ایستگاه پمپاژ هزینه شده است.

دشتی زاده با اشاره به اینکه مهم ترین مبحث در پیشگیری از آبگرفتگی بحث تأمین پمپ و افزایش ظرفیت ایستگاه های پمپاژ است، اظهار داشت: در دو ماه گذشته حدود ۱۷۰ الکتروپمپ ایستگاه های پمپاژ تعمیر و بازسازی شدند. ۷۰ دستگاه پمپ جدید هم خریداری شده است.

وی اضافه کرد: همینطور در سه ماهه گذشته ۳ هزار و ۲۰۰ درب منهول در اهواز نصب شده است اما مشکلی که در اهواز داریم این است که آمار سرقت درب های منهول درحال افزایش و نگران کننده است.

دشتی زاده با اشاره به اینکه امیدواریم سیستم قضایی و نیروی انتظامی سرقت درب منهول ها را پیگیری کنند، ضمن اشاره به مناقصه تأمین ۱۲ هزار درب منهول، اظهار داشت: بزودی ۱۲ هزار درب منهول دیگر هم وارد و نصب خواهد شد.

وی بیان نمود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) هم اجرای پروژه توسعه خطوط انتقال فاضلاب و راه اندازی ایستگاه های پمپاژ با مبلغ یک هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان را شروع کرده است که بر مبنای قرارداد منعقد شده، مدت زمان اجرای این پروژه سه سال است که امیدواریم با تکمیل این پروژه ظرف مدت مقرر، پیشرفت طرح جامع فاضلاب اهواز ۲۰ درصد افزوده می شود و از ۴۲ درصد کنونی به ۶۲ درصد خواهد رسید.

دشتی زاده افزود: در چارچوب این پروژه ۱۰۸ کیلومتر خطوط فاضلاب اجرا می شوند که ۱۱ کیلومتر از این خطوط به صورت میکرو تونل (زیرزمینی) خواهد بود. راه اندازی ۱۵ ایستگاه و اورهال کردن ۱۰ ایستگاه پمپاژ فاضلاب هم در چارچوب این طرح اجرا می شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز اظهار داشت: با عنایت به پروژه های درحال انجام، بطور قطع در سال آینده مشکلات فاضلاب اهواز به مراتب کمتر از وضعیت کنونی خواهد بود. البته امیدواریم منابع مالی اجرای این پروژه ها تزریق شود تا این پروژه ها متوقف نشوند.

منبع:

1400/08/24
21:01:08
0.0 / 5
101
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین