در سفر معاون بهداشت وزارت بهداشت به مناطق زلزله زده هرمزگان انجام شد؛

ارزیابی وضعیت عرضه خدمات بهداشتی در مناطق زلزله زده فین و رضوان

ارزیابی وضعیت عرضه خدمات بهداشتی در مناطق زلزله زده فین و رضوان به گزارش خشکشوئی آنلاین معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مسافرت به مناطق زلزله زده هرمزگان با حضور در منطقه زلزله زده فین و رضوان ضمن بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت این مناطق، وضعیت ساختمان و فضای فیزیکی و همینطور عرضه خدمت به مراجعین را مورد ارزیابی قرار داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر کمال حیدری در دیدار با کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت فین اظهار داشت: در شرایط بحران زلزله و اپیدمی کرونا خدمات روتین بهداشتی همانند گذشته با حساسیت ویژه صورت گیرد.

دکتر حیدری ضمن اشاره به اهمیت واکسیناسیون کرونا در کشور، ابراز کرد: پوشش واکسیناسیون کرونا در مناطق زلزله زده فین و رضوان رضایت بخش است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت فین و رضوان با اعضای شورای اسلامی این مناطق ملاقات و گفتگو کرد و در جریان مشکلات و درخواستهای مردم این شهر قرار گرفت.

دکتر حیدری وضعیت بهداشت آب، بیماری های ویروسی، بیماران فشار خون و دیابتی، بهداشت روان و بهداشت دهان و دندان را بعد از بازدید از بخش های مختلف مراکز خدمات جامع سلات فین و رضوان مورد ارزیابی قرار داد.

دکتر رضایی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت هم ضمن تاکید بر عرضه خدمات بهداشت روان در مناطق زلزله زده اظهار داشت: تمام مراکز خدمات جامع سلامت باید حداقل یک روانشناس داشته باشند.

دکتر رضایی در دیدار با پزشک مرکز خدمات جامع سلامت فین وضعیت عرضه خدمت به بیماران و مردم منطقه را بررسی و میزان رضایت از نحوه پرداخت مطالبات پزشکان در طرح نظام پرداخت شبکه را از آنان جویا شد.

دکتر محمد اسماعیل مطلق، مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت هم اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار خوبی که در کنترل و مدیریت بحران زلزله در منطقه فین و رضوان انجام شده است برگزاری چادرها در محیط و کنار منازل خود آنها است.

بنابر اعلام وبدا، دکتر مطلق اضافه کرد: وجود چادرها به صورت پراکنده و درمناطق نزدیک به خانه های اهالی روستا، از بیماری های واگیر جلوگیری کرده و باعث می شود زودتر ساماندهی شوند.

دکتر حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت با همراهی، دکتر رضایی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، دکتر مطلق مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت، دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر حسین پور معاون بهداشت دانشگاه و تعدادی از مسئولین حوزه بهداشت استان از مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهدای سلامت واقع در نمایشگاه عرضه کالا و آزمایشگاه جامع سلامت معاونت بهداشت بازدید کردند.

دکتر حیدری در بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون ضمن ملاقات و گفتگو با کارکنان شاغل در این مرکز از تلاش ها و خدمات آنان تقدیر و تشکر کرد.

وی در بازدید از آزمایشگاه جامع سلامت استان و دیدار با رئیس این مرکز در جریان اقدامات و عملکرد این حوزه از آغاز کووید 19 تابحال قرار گرفت.

دکتر حیدری ضمن تاکید بر ارتقاء آزمایشگاه جامع استان اظهار داشت: درخواستهای تجهیزاتی و فنی این مرکز با عنایت به اهمیت مبحث حتما در دستور کار این معاونت قرار خواهد گرفت.1400/09/02
23:41:19
0.0 / 5
35
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین