توقف فعالیت ۱۸۱ واحد متخلف آلاینده هوا در تهران

توقف فعالیت ۱۸۱ واحد متخلف آلاینده هوا در تهران به گزارش خشکشوئی آنلاین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: در گشت و پایش های شبانه محیط زیست استان تهران در آبان و آذرماه امسال، از 7716 واحد صنعتی، صنفی و تولیدی کوچک و بزرگ مقیاس استان بازدید و فعالیت واحدهای آلاینده هوا در این گشت ها متوقف شده و یا به حالت تعلیق در آمده است.


به گزارش خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در تشریح این خبر با اشاره به این که برنامه ویژه پایش های محیط زیست استان تهران از شروع آبان ماه شروع و بر طبق این گشت و پایش ها، محیط زیست تهران شب ها مورد رصد قرار می گیرد تا از کارهای آلاینده خصوصا در بخش هوا جلوگیری شود، گفت: طی این مدت و تا اختتام آذرماه، بیش از ۲۰۰ محور مواصلاتی در سطح استان از طرف کارشناسان محیط زیست و اکیپ های گشتی، به طور مستمر مورد پایش و کنترل شبانه قرار گرفت که این پایش ها شامل ۳۷۰ مورد واحد صنعتی بزرگ مقیاس و نیروگاهی و ۷۳۴۶ مورد واحد صنعتی و صنفی کوچک مقیاس بوده است که گاها به طور مستمر مورد بازدید و بررسی قرار گرفته اند.
وی با اعلان اینکه در این گشت ها، نوع و میزان سوخت نیروگاه ها و صنایع بزرگ نیز به طور شبانه روزی پایش و کنترل شد و از خروجی دودکش های کلیه نیروگاه ها و صنایع نفتی نمونه برداری لازم به انجام رسید، اشاره کرد: ۲۸۹ مورد پایش از مراکز معاینه فنی خودرو های سبک و سنگین به طور روزانه و نظارت دقیق بر این واحدها در سطح استان از دیگر اقدامات انجام شده در کنار این گشت و پایش ها بود.
محمودی با اشاره به این که همین طور ۶۷۰ مورد بازدید از واحد معدنی شن و ماسه در سطح استان در دو ماه گذشته بعمل آمد، اضافه کرد: پایش شبانه روزی شهرک های صنعتی استان به تعداد ۱۵۸ مورد از دیگر اقدامات انجام شده در امتداد ماموریت های گشت و پایش استان تهران بود. بیشتر بخوانید: ۷ واحد آلاینده پلمپ شدند کدام خودرو ها از معاینه فنی معافند؟
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه اظهار داشت: طی دوماه گذشته مجموعا ۴۰۵ مورد اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای آلاینده صادر و به مسئولان آنها ابلاغ گردید که برمبنای آمار واحدهای دریافت کننده اخطاریه قانونی در آذرماه بیش از ۷۰ درصد نسبت به این مقدار در آبان ماه افزایش داشته است همجنین در جریان پایش های شبانه، فعالیت ۱۸۱ واحد آلاینده نیز متوقف شده که بر این اساس واحدهایی که فعالیت آنها در آذرماه به حالت تعلیق در آمده نسبت به آبان ماه حدود ۵/۴ برابر بوده اند.
محمودی با تاکید بر این که موضوع پسماند و ضایعات سوزی در سطح استان همچنان یکی از معضلات اساسی و همچنای باقی مانده در پایش های شبانه محیط زیست استان تهران بوده و هست، بیان داشت: در طول این زمان کارشناسان محیط زیست در گشت های شبانه با ۶۱۳ مورد حریق ناشی از ضایعات سوزی و پسماند سوزی مواجه گشتند و مبادرت به اطفاء آن کردند که در بیشتر این موارد اطفاء آتشسوزی توسط خود کارشناسان و ناگزیر با بکارگیری ابزار ابتدایی بود.
این گزارش می افزاید: گشت و پایش های ویژه شبانه محیط زیست استان تهران همچنان ادامه خواهد داشت و با واحدها و افراد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد. ۴۷۲۳۳


منبع:

1400/10/07
11:12:43
0.0 / 5
145
تگهای خبر: آب , تولید , سوخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین