كارشناسان فنی سازمان جهانی بهداشت:

تزریق مکرر دزهای یادآور واکسن کووید-19 استراتژی پایداری نیست

تزریق مکرر دزهای یادآور واکسن کووید-19 استراتژی پایداری نیست به گزارش خشکشوئی آنلاین سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: تزریق مکرر دُزهای یادآور واکسن کووید-19، استراتژی باثباتی نیست و برای مصونیت بهتر در مقابل بیماری به تولید واکسن های جدید نیاز است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، کارشناسان فنی سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (سه شنبه) هشدار دادند که تکرار دُزهای یادآور واکسن های اولیه کووید-۱۹ یک استراتژی مناسب در مقابل سویه های نوظهور نیست و خواهان آن شدند تا واکسن های جدید که بهتر در مقابل انتقال ویروس عمل می کنند، تولید شوند.
یک گروه متخصص که از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای ارزیابی عملکرد واکسن های کووید-۱۹ تشکیل شده است، اظهار داشتند: به خاطر ظهور سویه های جدیدی نظیر امیکرون، تنها انجام واکسیناسیون با واکسن های موجود کووید-۱۹، بهترین راه برای مبارزه با این همه گیری نیست.
بگفته آنان، استراتژی واکسیناسیون مبتنی بر تزریق مکرر دُزهای یادآور که برمبنای ترکیب اصلی واکسن اولیه است بعید است راهکاری مناسب یا پایدار باشد.
این گروه کارشناسی اشاره کرد: ممکنست نیاز به "به روز رسانی" واکسن های موجود برای هدف قرار دادن بهتر انواع سویه های درحال ظهور ویروس مانند اُمیکرون وجود داشته باشد که به سرعت گسترش یافته و تا حالا در ۱۴۹ کشور شناسایی شده است.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از هندوستان تایمز، همین طور آنان خواهان تولید واکسن های جدید شدند که نه فقط از افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا می شوند در مقابل نوع شدید بیماری محافظت کنند، بلکه حتی از ابتلای افراد به ویروس در وهله اول نیز بهتر جلوگیری نمایند.
منبع:

1400/10/22
12:49:43
0.0 / 5
97
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , تولید , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین