چرا علایم امیکرون ملایم تر از دلتاست؟

چرا علایم امیکرون ملایم تر از دلتاست؟ به گزارش خشکشوئی آنلاین امیکرون، سویه ای از بطن ویروس ˮسارس کوو ۲ˮ است که به علت علایم خفیف تر مبتلا شدن به آن، ˮواریانت ملایم ˮ هم خوانده می شود و به نظر می آید که روند شدید بیماری کووید ۱۹ در مبتلا شدن به این سویه به ندرت دیده می شود، اما چرا؟


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ملایم بودن علایم مبتلا شدن به امیکرون، سویه نوپدید کرونا نسبت به دلتا، متخصصان علوم پزشکی در فرانکفورت آلمان و دانشگاه "کنت" انگلیس را بر آن داشته تا این راز سر به مهر را بگشایند.
طبق نتایجی که این تیم تخصصی در مجله "سل ریسرچ" منتشر نموده است، آزمایش های سلولی نشان داده اند که امیکرون در مقایسه با دلتا بخصوص در مقابل "اینترفرون "ها حساس است.
اینترفرون ها، پروتئین هایی هستند که سلول های آلوده به ویروس از خود آزاد می سازند تا سیستم ایمنی را تحریک کرده و بدن را در مقابله با این عامل بیماری زا مقاوم سازند.
"مارتین مایکلیس" از دانشکده علوم زیستی دانشگاه کنت می گوید: ظاهرا امیکرون برخلاف دلتا نمی تواند جلوی تولید و ترشح اینترفرون ها را در سلول های آلوده بگیرد.
سلول های آلوده به ویروس، اینترفرون های مشخصی را تولید و ترشح می کنند که این پروتئین ها می توانند بعنوان مواد پیام رسان، سلول های دیگر را از نفوذ عامل بیماری زا آگاه سازند.
اینترفرون ها برای واکنش های ایمنی غیراختصاصی و خیلی سریع مهم هستند. پاسخ ایمنی غیراختصاصی با واکنش ایمنی اختصاصی که به زمان بیش تری برای پیدایش نیاز دارد، فرق دارد.
اثربخشی داروهای بیماری کووید ۱۹ ضد امیکرون بنابر گزارش دویچه وله، در این آزمایشات همینطور اثربخشی داروهای بیماری کووید ۱۹ ضد امیکرون مورد مقایسه قرار گرفت.
به قول متخصصان، تمامی هشت ماده مهم دارویی ضد این بیماری در مقابل امیکرون هم مانند دلتا اثربخشی مشابهی از خود نشان داده اند.
"ییندریش سیناتل" پژوهشگر مؤسسه ویروس شناسی پزشکی دانشگاه گوته فرانکفورت اظهار داشت: این بررسی این امید را بوجود آورده که تلاشهای فوق العاده ای که در راه کشف داروهای کووید ۱۹ انجام شده بیهوده نبوده است.
منبع:

1400/11/05
22:56:29
0.0 / 5
304
تگهای خبر: بیماری , تولید , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین