در دیدار مسئولان وزارت بهداشت ایران با نمایندگان هلال احمر بنگلادش اعلام شد:

راه اندازی بیمارستان صحرایی ایران در بنگلادش

راه اندازی بیمارستان صحرایی ایران در بنگلادش به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح كرد كه ایران مصمم است كمك های بیشتری برای مسلمانان روهینجا با استفاده از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ارسال نماید.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سید محمد هادی ایازی درسفر خود به بنگلادش كه با هدف بررسی وضعیت رانده شدگان مسلمان كشور میانمار به داكا -پایتخت بنگلادش- انجام شده است، در دیدارهای جداگانه ای با مدیران و داوطلبین هلال احمر این كشور و همینطور وزیر بهداشت این كشور گفت وگو كرد.

وی درباره جزئیات ملاقات خود با مدیران و داوطلبان هلال احمر بنگلادش اظهار داشت: در ملاقاتی كه با رئیس جمعیت هلال احمر بنگلادش و دبیركل، خزانه دار و اعضای بورد و داوطلبین این جمعیت داشتم، از اقدامات جمهوری اسلامی در كمك رسانی به مسلمانان روهینجا قدردانی شد. تعداد قابل توجهی از پزشكان بنگلادشی كه طی دهه های گذشته در مناطق محروم ایران خدمت كرده بودند در این جلسه حضور داشتند و از خاطرات زمان جنگ و علاقه مندی به ایران سخن گفتند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با تاكید بر این كه ایران مصمم به ارسال كمك های بیشتر به مسلمانان روهینجا با استفاده از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: طی دهه های گذشته قریب به پانصد پزشك بنگلادشی در ایران خدمت می كردند و امید است ارتباط حوزه سلامت ایران با كشور دوست بنگلادش گسترش یابد.آمادگی ایران برای راه اندازی بیمارستان صحرایی و درمانگاه اقماری در بنگلادش


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ایازی در دیدار با وزیر بهداشت این كشور ضمن قدردانی از دولت و مردم بنگلادش به علت میزبانی آوارگان مسلمان رو هینگیا اظهار داشت: ایران این آمادگی را دارد كه بیمارستان صحرایی و پنج درمانگاه اقماری در این منطقه راه اندازی كند.

وی همینطور با تاكید بر ضرورت بهبود هرچه سریع تر شرایط بهداشتی در اردوگاه پناهندگان، اظهار داشت: با عنایت به شرایط آب و فاضلاب منطقه، برای كمك های بهداشت محیطی هم آماده همكاری هستیم. مقرر شده است 50 دانشجوی ایرانی كه در رشته های پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی در داكا – پایتخت بنگلادش- مشغول هستند، برای كمك به رانده شدگان روهینجا همكاری كنند. همینطور قرار است نماینده ای از جانب وزارت بهداشت بنگلادش برای هماهنگی و پیگیری موضوعات معرفی شود و وزرای بهداشت دو كشور ایران و بنگلادش، مذاكرات و پی گیریها را ادامه دهند.

تیم اعزامی مدیران ارشد و كارشناسان وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر در دیدار با مسئولان بهداشتی بنگلادش، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای راه اندازی بیمارستان صحرایی و پنج درمانگاه اقماری برای خدمت به آوارگان روهینگیا اعلام كردند. همینطور هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای توزیع سه محموله غذایی به وزن یكصد تن بین آوارگان اعلام آمادگی كرد.

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت بنگلادش در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات و كمك های جمهوری اسلامی ایران به آوارگان روهینجا، خواستار پیگیری و محكومیت دولت میانمار در محافل بین المللی و بازگشت آوارگان این كشور به كشورشان شد.

. وی ضمن حمایت از اقدامات بهداشتی و درمانی ایران، نماینده ای به منظور هماهنگی و تخصیص زمین به بیمارستان صحرایی و درمانگاه معرفی كرد. همینطور در این دیدار مقرر شد در ایران ستاد پشتیبانی از مسلمانان روهینگیا با محوریت جمعیت هلال احمر راه اندازی شود و مدیریت و سازماندهی كمك ها در منطقه بر عهده این جمعیت باشد.

 

1396/07/21
00:00:07
5.0 / 5
5538
تگهای خبر: بهداشت , وزیر بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین