رئیس اداره جنگلداری و جنگلكاری اداره كل منابع طبیعی استان تهران:

نهالکاری در ۱۱۰۰هکتار از اراضی تهران

نهالکاری در ۱۱۰۰هکتار از اراضی تهران خشکشوئی آنلاین: رییس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اجرای پویش ایران سرسبز در 60 نقطه به مساحت بیش از 1100 هکتار در استان تهران آگاهی داد.


یونس بابایی در گفت و گو با ایسنا درباره تاریخ شروع پویش ملی ایران سرسبز اظهار داشت: پویش ملی ایران سرسبز از ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰ شروع شد و باتوجه به شرایط هر منطقه و بر طبق زاگرسی و یا البرزی بودن منطقه، این پویش در قالب بذرکاری، نهالکاری و کپه کاری انجام می شود.
وی اشاره کرد: این پویش باتوجه به فرم رویشی درختان و برنامه احیا و غنی سازی در کل کشور اجرا می شود.
رییس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران درباره اجرای برنامه پویش ملی ایران سرسبز در تهران اظهار نمود: برنامه کپه کاری، بذرکاری و نهالکاری در تهران باتوجه به شرایط اقلیمی و رویشگاهی در ۶۰ نقطه به مساحت بیش از ۱۱۰۰ هکتار از آذر ماه انجام شده است.
وی ادامه داد: در بخش جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب استان تهران، اراضی مرتعی و بیابانی وجود دارد که در این قسمت برنامه ها بصورت بذرکاری و کپه کاری خواهد بود و در شمال تهران برنامه بصورت نهالکاری و بذرکاری اراضی مرتعی اجرا شده است.
بابایی در آخر درباره گونه هایی که در مناطق مختلف برای نهالکاری استفاده می شود اشاره کرد: اغلب گونه های انتخابی پهن برگ و سازگار با مناطق رویشگاهی هستند که اینگونه ها بر طبق محدودیت منابع آبی و اراضی جنگلی شناسایی شده اند.
منبع:

1400/12/11
16:50:08
0.0 / 5
400
تگهای خبر: آب , اتو , منابع آبی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین