آتش نشانان جدید درمرحله سنجش سلامت روان

آتش نشانان جدید درمرحله سنجش سلامت روان خشکشوئی آنلاین: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران جزییات برگزاری آزمون روان سنجی آتش نشانی تهران را که با حضور 300 مرد و 48 زن برگزار می شود، تشریح نمود.سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، درباره برگزاری مرحله سوم از آزمون استخدامی آتش نشانی تهران اظهار نمود: روان سنجی مرحله سوم آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی شهر تهران است که دو مرحله ابتدایی آن سال قبل انجام شد. در مرحله اول و دوم آقایان و خانم ها شرکت کردند که تعدادی برای حضور در مراحل بالاتر پذیرفته نشدند.

وی افزود: آزمون روان سنجی توسط متخصصان روانشناسی که درواقع گروه روانشناسی سازمان سنجش هستند انجام خواهد شد. این آزمون از ۲۴ اردیبهشت ماه تا یکم خردادماه انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اعلان اینکه با برگزاری این مرحله از آزمون روحیات فرد با شغل آتش نشانی تطبیق داده می شود اظهار داشت: نتیجه این آزمون تلفیقی از دو نمره است. در مرحله اول که آزمون علمی برگزار شد، دو دفترچه به داوطلبان داده شد. یک دفترچه سوالات عادی زبان، ریاضیات، ادبیات و... بود و دفترچه دیگر شامل سوالات روان شناختی بود. ترکیب نمره ای که داوطلبان از آزمون کتبی روان شناختی دریافت نمودند به همراه نمره سوالات این آزمون روان سنجی که طی روزهای آینده برگزار می شود، نتیجه را مشخص می کند.

وی اضافه کرد: نتیجه این آزمون مشخص می کند که چه کسانی برای این شغل مناسب تر، چه کسانی مناسب و چه کسانی نامناسب هستند. البته آتش نشانی در جریان معیارها و سوالات سنجش این آزمون نیست و متخصصان روان شناختی سازمان سنجش این معیارها را درنظر می گیرند و ما هم از آن خبری نداریم.

ملکی با اعلان اینکه افراد برگزیده در این آزمون در ادامه در تست های سلامت جسمانی، پزشکی و گزینش شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: در حقیقت مرحله آزمون روان شناختی آخرین مرحله آزمون تلقی می شود و سایر مراحل به سلامت و سایر موارد مربوط خواهد بود. افرادی که نمره لازم را از این مرحله کسب کنند مراحل بعدی را خواهند گذراند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: ۳۰۰ آقا و ۴۸ خانم در این آزمون روان شناختی شرکت خواهند کرد. امیدواریم حداقل یک و نیم برابر ظرفیت کل مورد نیاز در این آزمون پذیرفته شوند تا بعد از انجام سایر تست ها، افراد برتر به آموزش های آتش نشانی راه پیدا کنند؛ اما در نهایت ۱۰۰ نفر آقا و ۱۶ خانم پذیرفته و به مرکز آموزش معرفی خواهند شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اعلان اینکه این دومین دوره ای است که آزمون روان سنجی نیز در بین آزمون های استخدامی سازمان آتش نشانی تهران برگزار می شود، اظهار داشت: برای فعالیت در شغل آتش نشانی نیاز به انگیزه بالا، توانایی در انجام کار گروهی، تبعیت از فرماندهی عملیات، روحیه بالا و وضعیت خاصی است که توسط گروه متخصص باید تشخیص داده شود. ممکنست برخی تصور کنند این روحیات را دارند، اما این نیازمند تشخیص کارشناسان و متخصصان مربوطه است. تطبیق دادن روحیات فرد با شغل دلیلهای بسیار مهمی دارد که می تواند سبب شود افراد مناسب در یک شغل فعالیت کنند چونکه اگر فردی مناسب شغلی نباشد چه بسا که به خود و همکارانش لطمه بزند.

ملکی افزود: آتش نشانان طی مدت خدمت خود شاهد حوادث و صحنه های تلخی هستند که باید بتوانند با این موارد سازگاری داشته باشند. طرح روان سنجی بسیار مناسب می باشد که در آینده نتیجه مطلوب خودرا نشان خواهد داد. هدف دوره این است که افرادی که بهترین تطبیق را با شغل آتش نشانی دارند انتخاب شوند که بعدا خودشان، شهروندان و همکارانشان گرفتار لطمه نشوند.

به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، آزمون کتبی استخدام آتش نشانان در تیرماه ۱۴۰۰ در تهران انجام شد که طی آن ۱۳۷ نفر خانم و ۱۰۰۰ نفر آقا برای راه یابی به مرحله آزمون های عملی و... پذیرفته شدند. بعد از آن ۳۰۰ نفر آقا و ۴۸ خانم بعد از گذراندن مرحله آزمون عملی به آزمون روان سنجی راه پیدا کردند.

منبع:

1401/02/12
09:38:19
0.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین