برنامه مهم مدیریت بحران

برنامه مهم مدیریت بحران به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس سازمان مدیریت بحران كشور بر ضرورت گنجاندن برنامه های كاهش خطرپذیری حوادث در برنامه های توسعه ای كشور تصریح كرد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در همایش گرامیداشت روز بین المللی كاهش خطرپذیری حوادث كه عصر امروز با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف در وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: همه ساله یكی از اهداف هفت گانه سند سندای برای كاهش خطرپذیری حوادث انتخاب روزی بین المللی با هدف كاهش خطرپذیری است. امسال هم این روز با شعار كاهش تعداد افراد صدمه دیده از حوادث در سطح جهان برگزار گردید. همینطور خانواده ایمن با خانه های امن از دیگر شعارهای اعلام شده برای این روز از جانب سازمان ملل متحد است.

نجار با اشاره به اینكه خطرات حوادث طبیعی در مناطق طبیعی، كلانشهرها و سكونتگاه های غیراستاندارد رو به افزایش است، اظهار داشت: در همین راستا لازم است كه دستگاه های مذكور با به كارگیری تدابیر علمی و هماهنگی میان یكدیگر برنامه های كاهش خطرات را اجرا كنند.

به گفته وی تولید باور به بحران در سطح مدیران و شهروندان و درك خطرپذیری و تقویت تاب آوری از برنامه های مهم و اولویت دار سازمان مدیریت بحران كشور است و در همین راستا باید زمینه های وقوع حوادث و پیامدهای عدم توجه به اصول ایمنی و آمادگی در تمام زمینه های سیاسی و فرهنگی را شناسایی كنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور با تاكید بر اینكه تقویت سیستم های پاسخگویی و بازتوانی در برابر حوادث نیازمند درك صحیح از صدمه پذیری ها، حوادث احتمالی و داشتن برنامه عملیاتی مشخص برای هر حادثه است، اظهار داشت: باید تمام ابعاد صدمه پذیری فیزیكی، اقتصادی و زیست محیطی را در سطوح ملی و محلی شناسایی كنیم. چون كه عدم توجه به هر یك از این عوامل سبب تشدید خسارات و پیامدهای حادثه می گردد.

نجار بر ضرورت گنجاندن مبانی كاهش خطرپذیری حوادث در برنامه های توسعه ای اطلاع داد و اظهار داشت: باید در تمامی طرح های توسعه ای و عمرانی، معیارهای مدیریت بحران در نظر گرفته شده و در چشم اندازها مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاكید بر اینكه ابزارهای فرهنگی و هنری هم می توانند در كاهش خطرپذیری و همینطور افزایش تاب آوری شهرها نقش بسزایی داشته باشند، اظهار داشت: به وسیله گروه های مرجع و استفاده از تاثیرگذاری آنان می توان تاب آوری را در جامعه افزایش داده و فرهنگی ایمنی را هم در میان اقشار مختلف جامعه گسترش داد.

وی بر ضرورت استفاده از فناوری ها و تجهیزات نوین در پیش بینی، پیشگیری، مقابله و بازسازی و بازتوانی تصریح كرد و اظهار داشت: پژوهش هم نقش مهمی در مدیریت بحران دارد. نباید از ظرفیت پژوهشی كه در دانشگاه ها و موسسات علمی و پژوهشی وجود دارد غافل شویم.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور در انتها پیشگیری و كاهش خطر حوادث و سوانح را یك وظیفه همگانی اعلام نمود و اظهار داشت: فعالیت در حوزه بحران وظیفه یك نفر یا یك نهاد نیست و تمامی دستگاه ها در مقابل آن مسئولند. 

1396/07/25
18:29:25
5.0 / 5
6224
تگهای خبر: بحران آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین