جزئیات بیشتر از دستگیری سارقان صندوق امانات بانك ملی از زبان پلیس:

سارقان بیش از ۱۲ ساعت در بانک حضور داشتند

سارقان بیش از ۱۲ ساعت در بانک حضور داشتند فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزئیاتی بیشتر از دستگیری سارقان صندوق های امانات شعبه دانشگاه بانک ملی را تشریح نمود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در نشست خبری که ظهر جمعه در مقر مرکزی پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام شد با اشاره به دستگیری سارقان صندوق امانات شعبه دانشگاه بانکی ملی ایران اظهار داشت: این حادثه حوالی ساعت ۸ بامداد روز شانزدهم خردادماه به پلیس اطلاع داده شد و ما در آن زمان هیچ سرنخی از سارقان نداشتیم.
وی افزود: اما ظرف مدت ۲۴ ساعت سارقان شناسایی شده و سرنخ هایی به دست آوردیم و بعد از آن اقدامات برای دستگیری سارقان شروع شد.
به زودی ۳ تن دیگر از سارقان به ایران منتقل می شوند فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلان اینکه قسمتی از سارقان یکی دو ساعت پیش از اطلاع پلیس به خارج از کشور متواری شده بودند، اظهار داشت: این افراد با مبادرت به موقع اینترپل فراجا در صدور اعلان قرمز دستگیر شدند و سه تن از این افراد در اختیار پلیس بوده و به زودی به ایران منتقل می شوند.
رحیمی افزود: قسمتی از این افراد نیز در تهران و شهرهای مختلف در عملیات های مختلف دستگیر شدند که تعدادی از این ها منجر به تیراندازی هم شد.


۱۶۸ صندوق امانات بانک ملی تخلیه و سرقت شده بود

سارقان برخی از اموال مالباختگان را فروخته اند
وی با اعلان اینکه ۱۳ نفر دستگیر شدند اظهار داشت: تعداد صندوق های به سرقت رفته ۱۶۸ صندوق است این در حالیست که در این شعبه هزار صندوق امانات قرار داشت.
وی با بیان بنظر می رسد برخی از اموال مردم را متاسفانه فروخته اند، اظهار نمود: البته مقدار قابل توجهی از این اقلام شامل دلار، طلا، یورو، سکه و... به سرقت رفته است.

تیم اصلی سرقت دستگیر شده اند به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلان اینکه تیم اصلی سرقت دستگیر شده است، اظهار داشت: بین سارقان افراد متخصص هوابرش، کامپیوتر، فلز و... حضور داشت. یک نفر هم زن دستگیر شده است، البته تمام این افراد در شعبه حضور نداشتند ومثلا همین زنی که دستگیر شده است قصد فروش داشت.

سرقت ناکام صندوق امانات بانک تجارت خیابان فلسطین نیز از طرف همین افراد برنامه ریزی شده بود
رحیمی در پاسخ به پرسش ایسنا درباره این که بنظر می رسد که این سارقان در سرقت از صندوق امانات بانک تجارت در خیابان فلسطین نیز نقش داشتند، اظهار نمود: البته این سرقت که نیمه اردیبهشت ماه رخ داد ناکام ماند اما از طرف تعدادی از همین افراد برنامه ریزی شده بود.
وی درباره برخورد با شعب ناایمن بانکها نیز به ایسنا اظهار داشت: پلیس فصلی یک دفعه از تمام بانکها بازدید ایمنی کرده و موارد نا ایمن را اعلام می کند که باید مرتفع کنند. در این مورد هم حدود یکماه قبل از این بانک بازدید شده و موارد ناایمن به آنان اعلام شده بود، اما متاسفانه توجهی نکرده بودند.
رحیمی افزود: در این خصوص با دادستانی هماهنگ شده تا مسئولان این بانکها در صورت بی توجهی به هشدارهای پلیس به سبب ترک فعل تحت پیگرد قرار بگیرند.

بانک ملی با سامانه مهام و کلانتری و پلیس ۱۱۰ ارتباط نداشت وی درباره ارتباط این شعبه از بانک با کلانتری نیز به ایسنا کفت: این شعبه نه با پلیس ۱۱۰، نه با سامانه مهام و نه باکلانتری ارتباطی نداشت و ما بارها در این خصوص هشدار داده بودیم که چرا در شعبه ای که مقادیر زیادی طلا، هزاران سکه و مبالغ هنگفتی ارز و اسکناس های خارجی وجود دارد این تمهیدات رعایت نشده است.
مالباختگان به پلیس آگاهی مراجعه نکنند
اقلام مسروقه بوسیله بانک تحویل مالباختگان می شود

رحیمی از مالباختگان خواست که به پلیس آگاهی مراجعه نکنند، او اظهار داشت: مراحل تحویل این اقلام باید طی شود و اقلام مسروقه بوسیله بانک به مالباختگان تحویل می شود. باتوجه به قوانین صندوق های امانات، پرداخت اقلام مسروقه بوسیله خوداظهاری انجام می شود چونکه اطلاعاتی درباره محتویات صندوق ها وجود ندارد و ثبت نمی گردد.
رئیس پلیس تهران بزرگ اضافه کرد: ما با تمام وجود پیگیر این مساله بودیم و تمام اعضای این تیم عملیاتی بیش از یک هفته است که فعالیت شبانه روزی داشتند تا این افراد دستگیر شوند.

بانک نگهبانی نداشته /سارقان از بالای در پارکینگ وارد بانک شدند
رحیمی با اعلان اینکه ابتدایی ترین اصول امنیتی در این شعبه بانک رعایت نشده بود، اظهار داشت: بانک تا یک ماه قبل نگهبان داشته اما یک ماه پیش آنها را ترخیص کردند. سارقان از بالای در پارکینگ بانک وارد شدند.
وی درباره چرایی ترخیص نگهبانان اظهار داشت: از خودشان باید سوال کنید به ما گفتند که حراست گفته نیازی به نگهبان نیست.

اسناد امنیتی در بانک نبوده
رحیمی درباره شایعه وجود اسناد امنیتی در بانک نیز اظهارکرد: اسناد امنیتی در بانک نبوده و این ها کذب است.

وی ادامه داد: سفارش می کنم که مردم حتما از صندوق امانات استفاده کنند.
رحیمی با اعلان اینکه رئیس شعبه بانک نیز به سبب سهل انگاری بازداشت وعزل هم شده است، اظهار داشت: تاکید داریم با هرکه ترک فعل کند، برخورد خواهیم کرد.
بگفته رحیمی لازم است در این مراکز حتما نگهبان ویژه باشد و مسئولان آنها باید برای مسائل ایمنی و امنیتی هزینه کنند.
این سارقان ارتباطی با هک سامانه های شهرداری تهران ندارند ارزش ریالی اقلام سرقت شده را نمی دانیم
رحیمی همین طور اظهار داشت: این سارقان ارتباطی با موضوع هک سامانه های شهرداری تهران ندارند.
وی درباره ارزش ریالی اقلام سرقت شده اظهار نمود: ما نمی دانیم ارزش چقدر است، یکی از عیوب صندوق ها همین است که حداقل باید بطور محرمانه جایی اعلام کنند که چقدر در صندوق دارند.

بازداشت 2 تن از کارکنان بانک بدلیل سهل انگاری
رحیمی درباره دست داشتن کارکنان بانک دراین زمینه افزود: دو نفر در این خصوص به سبب سهل انگاری بازداشت شدند، دلیل آنها عدم انجام تکالیف خود همچون دیر اطلاع دادن به پلیس است.

وی افزود: ما حتی به کارمندان بانک مشکوک هم نشدیم و این دو نفر بازداشتی هم جزو سیزده نفر از دستگیر شدگان نیستند.

سارقان بیش از ۱۲ ساعت در بانک حضور داشتند بگفته رحیمی سارقان بیش از ۱۲ ساعت در شعبه بانک حضور داشتند، همین طور دو نفر از سرکردگان در خارج از کشور هستند که از طرف اینترپل دستگیر شده اند. این در حالیست که سارقان که سابقه دار هستند حدود ساعت دو بامدادان روز ۱۳ خرداد وارد شعبه شده بودند.
1401/03/20
14:26:40
0.0 / 5
264
تگهای خبر: اتو , پلیس , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین