افزایش جمعیت آهوهای جزیره خارک

افزایش جمعیت آهوهای جزیره خارک به گزارش خشکشوئی آنلاین تسنیم نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از افزایش آهو در جزیره نفتی خارگ به یک هزار و 400 راس آگاهی داد و اظهار داشت: برای تعدیل جمعیت آهو این جزیره نسبت به ظرفیت آن، برخی از آنها به دیگر زیستگاه های استان بوشهر منتقل می شود.شرایط آب و هوایی و ظرفیت ساحل، کوهستان، جنگل، تالاب و دشت زمینه مناسبی برای زیست حیات وحش در استان بوشهر فراهم نموده است. استان بوشهر دارای مناطق مختلف حفاظت شده پناهگاه حیات وحش، اثر طبیعی ملی و شکار ممنوع در گسترده افزون بر ۷.۵ درصد مساحت کل استان است.
به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از ۱۷۰ هزار هکتار مساحت استان ۷.۵ درصد آن تحت مدیریت حفاظت محیط زیست این استان است که برمبنای استانداردهای تعیین شده باید به ۱۰ درصد افزایش یابد.
فرهاد قلی نژاد با اعلان اینکه استان بوشهر با وجود مناطق دارای کوهستان، تالاب، ساحلی و جلگه از تنوع گونه جانوری و گیاهی بالایی برخوردارست گفت: این تنوع بالا اهمیت صیانت از مناطق حفاظت شده را دو چندان کرده است.
وی مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر را شامل ۲ پارک دریایی ملی نایبند و دیر نخیلو، پناهگاه حیات وحش خارگ، منطقه حفاظت شده مند، بیرمی، حله، اثر طبیعی ملی خارگو، کوه نمک، منطقه شکار ممنوع کوه مند، تنگ باهوش و کوه سیاه دانست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اعلان اینکه پناهگاه حیات وحش خارگ زیستگاه آهو است اضافه کرد: با اجرا طرح های مختلف جمعیت آهو در این جزیره افزوده شد و به یک هزار و ۴۰۰ راس رسید.
قلی نژاد تعداد جمعیت آهو در جزیره خارگ را بیش از اندازه ظرفیت مراتع آن دانست و بیان کرد: فقر پوشش گیاهی به جهت کاهش باران و ادامه خشکسالی روز به روز در این زیستگاه تشدید می شود.
وی از تعدیل جمعیت آهو در خارگ آگاهی داد و اشاره کرد: سرریز جمعیت آهو این جزیره به زیستگاه مناسب در نقاط مختلف استان بوشهر منتقل می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اعلان اینکه ۲ زیستگاه مناسب در استان بوشهر برای انتقال آهو از جزیره خارگ شناسایی شده است اظهار داشت: انتقال تعداد آهو از جزیره خارگ به زیستگاه ها و رهاسازی به مناطق در نظر گرفته شده امسال اجرائی می شود.
جزیره خارگ منطقه مسکونی، نفتی، اقتصادی و راهبردی در خلیج فارس در فاصله ۵۷ کیلومتری بندر بوشهر و در ۳۸ کیلومتری ساحل بندر گناوه قرار دارد و دارای ظرفیت های مهم زیست محیطی است.

بیشتر بخوانید: سالتو بارانداز یک پلنگ به یک آهو در هنگام شکار لحظه تلخ شکار آهو توسط عقاب دست آموز

۲۳۳۲۳۱


منبع:

1401/03/23
08:23:34
0.0 / 5
198
تگهای خبر: آب , استاندارد , اقتصاد , باران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین