بازدید شهردار تهران از قلب تجاری سئول

بازدید شهردار تهران از قلب تجاری سئول خشكشوئی آنلاین: محمد علی نجفی بامداد امروز در ادامه دیدارها و بازدیدهای خود در شهر سئول با حضور در خیابان تهران واقع در قلب تجاری سئول، از این خیابان بازدید نمود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در سال 1351 و در پی سفر غلامرضا نیك پی، شهردار وقت تهران به كره جنوبی شهر سئول به عنوان خواهر خوانده تهران انتخاب|شد.
به دنبال امضای پیمان خواهرخواندگی میان دو شهر، نامگذاری خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در تهران صورت گرفت. نام خیابان تهران پیش از این «سام نئونگنو» بود كه در سال 1976 میلادی به پیشنهاد دولت سئول و حومه به نام خیابان تهران نام گذاری شد.
در آن برهه خیابان تهران در منطقه ای كه تازگی به مساحت شهر سئول ملحق شده بود، نام گذاری شد اما با رشد روز افزون كره جنوبی، در گذر زمان این خیابان به یكی از مراكز اصلی اقتصادی كره جنوبی تبدیل شد.
خیابان تهران هم اكنون در منطقه «گانگنام» به عنوان یكی از مهم ترین خیابان های تجاری و اقتصادی شهر سئول به حساب می آید كه مركز تجمع ساختمان های بزرگ و دفاتر شركت های عمده تجاری، بانك ها، شركت های صنعتی، ال جی، سامسونگ و... است. بلند ترین ساختمان خیابان تهران متعلق به Metropolitan شهر سئول است.
بر اساس گزارش شهرنوشت، در لوح یادبود نام گذاری خیابان تهران در شهر سئول، نوشته شده است: «جاویدان باد دوستی بی شائبه مردم دو شهر تهران و سئول كه به پاس آن در شهر سئول خیابانی بنام تهران و در شهر تهران خیابانی بنام سئول نامگذاری گردید. »


 

1396/07/28
23:33:43
5.0 / 5
5578
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین