جزئیات عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا

جزئیات عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا خشکشوئی آنلاین: خشکشوئی آنلاین: مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در مورد مزایای عرضه املاک شهرداری در بورس توضیحاتی ارائه نمود.


محمد حسن زاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد عرضه املاک شهرداری در بورس کالا اظهار نمود: بر طبق بودجه مصوب، شهرداری تهران باید درصدی از درآمدهای خودرا که حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان که در بودجه امسال تعیین شده با فروش املاک به دست بیاورد و سهم سازمان املاک در بودجه به این مقدار تعیین تکلیف شده است.

وی با بیان اینکه ما در فروش املاک تا حالا از ابزار تهاتر با طلبکاران و مزایده استفاده می کردیم، اظهار داشت: حالا از ابزار جدیدی به نام بورس در فروش املاک مان استفاده می نماییم چونکه حضورمان در بورس موجب افزایش شفافیت و کشف قیمت واقعی ملک شده و همین طور در برنامه چهارم، شهرداری مکلف شده بود که به بورس وارد شود؛ اما تا این دوره از مدیریت شهری کسی به این مساله توجه نکرد و حالا ما با استفاده از بورس به عنوان یکی از روش های فروش، در نظر داریم تا قسمتی از تعهدات غیرنقد خودرا از این طریق کسب نماییم.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران ضمن اشاره به مزیت های بورس افزود: شفافیت در بورس بسیار بالاست و نوع عملکرد بورس کالا در املاک می تواند قابل رصد برای همه مردم باشد و این در شرایطی است که کشف قیمت در بورس زیاد است چونکه روش فروش اینطور است که بین هفت تا ۱۴ روز ملک بر روی تابلو می ماند و در ۱۰ دقیقه پایانی رقابت، حراج به روز بعد موکول شده و روز بعد نیز با آخرین قیمت روز قبل حراج آغاز می شود که کشف قیمت خوبی در این خصوص صورت می گیرد.

حسن زاده با بیان اینکه در روش مزایده اگر مزایده به هر علتی به سرانجام نرسد باید چند ماه صبر نماییم تا فرآیندها طی شود، اظهار داشت: اما در بورس کالا هفت تا ۱۴ روز ملک قابلیت عرضه دارد.

وی با بیان اینکه به علت شفافیت بالا در بورس، ما باید املاکی را عرضه نماییم که اصطلاحا شسته و رفته است، خاطرنشان کرد: جالب است که بدانید که ۲۵ سال قبل در یک مزایده شهرداری تهران ملکی را واگذار کرده اما به علت عدم دقت در واگذاری هنوز سند به مالک منتقل نشده است اما در بورس کالا حداکثر ظرف سه ماه باید سند به نام خریدار شود و مشکلات این چنینی حل می شود.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با بیان اینکه برای نخستین بار طلبکاران و پیمانکاران شهرداری می توانند به اندازه طلب قطعی ثبت شده در سامانه فاینانس در بورس کالا شرکت نمایند و ملک بگیرند، اظهار نمود: شهرداری تهران با ورود به بورس کالا علاوه بر ارتقاء شفافیت به صیانت از اموال شهر و شهروندان نیز کمک می نماید چونکه مشخصات ملک و قیمت نهایی بر روی تابلو ثبت می شود و همه می توانند ملک به ملک شرایط را رصد کنند.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با تکیه بر اینکه شروع ورود املاک شهرداری به بورس کالا با دو خانه سازمانی شروع شده، افزود: سیاست حذف خانه های سازمانی را داریم و در نظر داریم املاکی که در هر قالبی وجود دارد را در بورس کالا عرضه نماییم.

حسن زاده با بیان اینکه ما قرار نیست به املاک شهر حراج بزنیم بلکه در سقف درآمدی بودجه که از طرف شورای شهر مشخص شده و امسال ۶۰۰۰ میلیارد تومان است، اقدام می نماییم، در پاسخ به این سؤال که امکان دارد که این پول صرف حقوق و دستمزد شود؟، اظهار داشت: اینطور نیست چونکه مبلغ واریزی، کد و نحوه هزینه کرد این مبالغ در خزانه مشخص و قابل پیگیری می باشد.
منبع:

1401/06/16
10:53:04
0.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین