سازمان هواشناسی هشدار داد

خیزش گرد و خاک در ۱۵ استان

خیزش گرد و خاک در ۱۵ استان به گزارش خشکشوئی آنلاین، سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در ۱۵ استان و رگبار و و رعد و برق در شش استان اخطار داد.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ از رشد ابرهای همرفتی همراه با رخداد رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و احتمال خیزش گرد و خاک از بعداز ظهر تا اواخر وقت دوشنبه (۲۱ شهریورماه) در جنوب غرب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس اطلاع داد.

بر اثر این مخاطرات احتمال جاری شدن روان آب، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه های فصلی، وقوع صاعقه، خسارت بر اثر وزش باد شدید، در مناطق مستعد همراه با خیزش گردوخاک موقت و احتمال صدمه به صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه احتمالی، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم تردد عشایر کوچ رو در ارتفاعات و پرهیز از فعالیتهای کوهنوردی را سفارش می کند.

سازمان هواشناسی در ادامه با هشداری زردرنگ از شکل گیری ابرهای همرفتی همراه با رخداد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت اطلاع داد.

این وضعیت جوی روز دوشنبه (۲۱ شهریورماه) در ارتفاعات و دامنه در مرکز کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و غرب هرمزگان و ارتفاعات استانهای مازندران، تهران و شمال سمنان و روز سه شنبه (۲۲ شهریورماه) در ارتفاعات و دامنه در مرکز و جنوب غرب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

براثر این مخاطرات احتمال بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیلها، کاهش شعاع دید، اختلال در ترددهای برون شهری، احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی معابر به طور محلی، احتمال صدمه به سازه های موقت پیشبینی می شود.

سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از هرگونه تردد و اسکان موقت مسافران در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط از هرگونه فعالیتهای کوهنوردی، احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط درجابجایی عشایر کوچ رو و انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارت در فعالیتهای کشاورزی را سفارش می کند.

سازمان هواشناسی در ادامه این اخطار نسبت به افزایش گرادیان فشاری، وزش باد و گردوخاک و نفوذ گردوغبار اخطار داد.

این شرایط جوی در روز دوشنبه (۲۱ شهریورماه) در شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی استانهای خراسان جنوبی و خراسان رضوی، روز سه شنبه (۲۲ شهریورماه) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خوزستان، ایلام، کردستان و کرمانشاه و روز چهارشنبه (۲۳ شهریورماه) درآذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، ایلام و خوزستان پیشبینی می شود.

براثر این مخاطرات احتمال وزش باد شدید و خیزش گردوخاک، احتمال کاهش کیفیت هوا و دید افقی، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال صدمه به تاسیسات حساس به گردوغبار وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای پیشگیری از صدمه های احتمالی، امتناع از ترددهای غیر ضروری در فضای باز برای سالمندان، کودکان و افراد صدمه پذیر با بیماری های تنفسی، همراه داشتن ماسک کافی توسط زوار شرکت کننده در راهپیمایی اربعین در عبور از گذرگاه ها، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاههای ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، خودداری از توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و استقامت سازه های موقت همچون تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها را سفارش می کند.

به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

هشدار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/06/21
14:11:48
0.0 / 5
194
تگهای خبر: آب , آلودگی , بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین