معاون استاندار تهران خبر داد

احیای 275 واحد تولیدی راکد تهران

احیای 275 واحد تولیدی راکد تهران به گزارش خشکشوئی آنلاین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران ضمن اشاره به احیای 275 واحد تولیدی راکد استان تهران ظرف یک سال گذشته از بهره گیری پساب با اولویت واحدهای تولیدی در سطح این استان برای حل معضل تأمین آب اطلاع داد.


حشمت اله عسگری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند تسهیل کار واحدهای تولیدی در سطح استان تهران اظهار داشت: یکی از عناوینی که در زمینه تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی استان تهران در دستور کار قرار گرفته است اصلاح بخشنامه ها و برخی قوانین است. در حقیقت تسهیل و رفع موانع تولید در بعد عملیاتی و سایر ابعاد در رابطه با قوانین و مقررات و بخشنامه ها همزمان درحال پیگیری است و در طول سال جاری اقدامات مهم و اثرگذاری انجام شده است.
وی ادامه داد: در یک سال اخیر احیای ۲۷۵ واحد تولیدی راکد و افزایش ظرفیت بیش از ۱۵۰۰ واحد تولیدی نیمه فعال در سطح استان تهران محقق شده است. هم اکنون برخی واحدهای تولیدی دارای پروانه استان که ظرفیت اشتغالزایی بالایی دارند با برخی موانع قانونی در زمینه محیط زیست مواجهند، درحالی که در تلاش هستیم دستگاه های متولی خصوصاً محیط زیست نسبت به اصلاحیه های هم راستای مورد نظر این واحدهای تولیدی در صورت نداشتن ملاحظات زیست محیطی و مشکل آلایندگی، همکاری لازم را داشته باشند.

معافیت شهرک های غیر دولتی از پرداخت عوارض تغییر کاربری
عسگری با اشاره به معافیت شهرک های غیر دولتی از پرداخت عوارض تغییر کاربری افزود: برمبنای مصوبه هیات وزیران شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی مشروط به راه اندازی شهرک طی مدت ۱۲ماه از اختتام اجرای طرح و بر طبق دستورالعمل مشترک وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی، اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.
وی اشاره کرد: این معافیت به همراه تقسیط عوارض تغییر کاربری اراضی و باغ ها برای کارهای تولیدی با رعایت قوانین و مقررات تا سقف ۵ سال دو گام اساسی در برای کمک به حل مشکلات کارهای تولیدی در سطح استان تهران است که می تواند مشکلات بسیاری را حل و فصل کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تأکید بر لزوم همکاری بانکها برای رفع موانع تولید در سطح استان تهران، اظهار داشت: بی شک دستگاه های اجرائی و بانکهای عامل باید با ملاک قرار دادن قانون و حذف بخشنامه ها و دستورالعمل های دست و پاگیر مانع معطل ماندن و اتلاف وقت و سرمایه واحدهای تولیدی شوند.

استفاده از پساب برای تامین آب واحدهای تولیدی

وی ادامه داد: از طرف دیگر موضوع آب به عنوان یکی از مسائل مهم زیرساختی مورد نیاز صنعت استان همیشه مورد تاکید و توجه بوده که با پیگیری های انجام شده جهت حل این مشکل، پساب استان با اولویت واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
منبع:

1401/07/01
14:24:10
0.0 / 5
165
تگهای خبر: آب , اشتغال , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین