مرگ سالانه ۲۲ هزار ایرانی به سبب اضافه وزن

مرگ سالانه ۲۲ هزار ایرانی به سبب اضافه وزن خشکشوئی آنلاین: خشکشوئی آنلاین: همدان مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت از مرگ سالانه 22 هزار نفر در کشور به سبب اضافه وزن آگاهی داد.


کوروش اعتماد پنجشنبه ۶ بهمن ماه در دومین مجمع سلامت استان همدان، اظهار داشت: بیماریهای غیرواگیردار سالانه موجب مرگ ۳۸ میلیون نفر در جهان می شود که مربوط به جمعیت کمتر از ۷۰ سال است.
وی اشاره کرد: دیابت، بیماریهای عروقی- قلبی، سرطان، بیماریهای تنفسی و سلامت روان از بیماریهای غیرواگیردار است.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت افزود: فعالیت فیزیکی پایین، غذای ناسالم، مصرف دخانیات، آلودگی هوا و سوءمصرف الکل از دلیلهای مبتلاشدن به این بیماری هاست.
وی با اعلان اینکه سوءمصرف الکل در یک سال ۲۹۴۷ نفر را در کشور می کشد و اگر ۱۰ درصد کم شود جلوی مرگ ۳۰۰ نفر را می گیریم، توضیح داد: سالانه ۱۶ هزار نفر در کشور به سبب عدم فعالیت بدنی، ۱۲ هزار به سبب مصرف بیش ار حد نمک، ۱۶ هزار نفر به سبب مصرف دخانیات و ۲۲ هزار نفر به سبب اضافه وزن فوت می کنند.
اعتماد با اشاره به تبلیغ مواد غذایی ناسالم، مطرح کرد:
در برنامه های پنجم توسعه این فعالیت ها طبق قانون مجاز نیستند و برای اینها عوارض و مالیات تدوین شده که در زمینه سلامت هزینه خواهد شد.
وی با اعلان اینکه در ایران و جهان عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر درحال تغییر است، مطرح کرد: هم اکنون سرطان و بیماریهای ناشی از عدم فعالیت، در رتبه بالاتری قرار دارند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به انجام غربالگری ناشنوایی، اظهار داشت: از زمان شروع این غربالگری ورود دانش آموزان ناشنوا به مدارس کاهش پیدا کرده است.
وی با اعلان اینکه هزینه در زمینه بهداشت سرمایه گذاری است، مطرح کرد: غربالگری تیروئید سبب شده از عقب ماندگی ذهنی پنج میلیون کودک جلوگیری شود.1401/11/06
13:52:37
0.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین