خطر کولاک برف و ریزش بهمن در ارتفاعات

خطر کولاک برف و ریزش بهمن در ارتفاعات به گزارش خشکشوئی آنلاین، ایسنا نوشت: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارندگی های اخیر و خطر ریزش بهمن و رگبار و رعد وبرق همین طور کولاک برف اظهار داشت: طی پنجشنبه و جمعه (13 و 14 بهمن ماه) کارهای کوهنوردی در بیشتر مناطق کوهستانی کشور مخاطره آمیز است بدین سبب کوهنوردان از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.صادق ضیاییان درباره ی شرایط جوی در ارتفاعات و کوهستان های کشور اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (۱۳ بهمن) ادامه بارش برف و کولاک در زاگرس جنوبی و ارتفاعات جنوب غرب، ارتفاعات کرمان و شمال شرق همراه با وزش باد شدید، پایین دست رگبار و رعدوبرق و نفوذ موج بارشی از شمال غرب همراه با وزش باد شدید و ابرناکی و مه آلودگی، بارش برف و کولاک و به تدریج گسترش آن به البرز غربی و مرکزی، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات مرکزی کشور پیش بینی می شود.
وی افزود: طی روز جمعه ( ۱۴ بهمن) نیز استقرار هوای سرد در بیشتر مناطق کوهستانی کشور، ساعات اولیه روز مه و کاهش دید خصوصاً ارتفاعات شمال غرب و البرز بارش پراکنده برف و وزش باد شدید خصوصاً طی ساعات اولیه روز در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات البرز و بطور متناوب در مناطق شرق و شمال شرق مورد انتظار است.
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی ارتفاعات تهران نیز اظهار داشت: روز پنجشنبه (۱۳ بهمن) طی بامداد هوای سرد، پدیده مه و کاهش دید افقی و عمودی به تدریج طی ساعات بعدازظهر افزایش سرعت باد و طی عصر و شب بارش برف و باد شدید پیش بینی می شود.
وی افزود: جمعه (۱۴ بهمن) اوایل بامداد بارش برف و وزش باد شدید، به تدریج کاهش ابر و ادامه وزش باد شدید، پدیده مه با کاهش دید افقی و عمودی هم راه است و به جهت وزش باد شدید و حجم برف مناطق کوهستانی، شرایط کولاک مورد انتظار است.
ضیاییان در آخر اشاره کرد: باتوجه به بارندگی های اخیر از استقرار روی نقاب های برفی اجتناب شود. باتوجه به بارش برف طی پنجشنبه و وجود برف تازه در ارتفاعات طی جمعه احتمال وقوع بهمن در مناطق مستعد وجود دارد بدین سبب طی پنجشنبه و جمعه کارهای کوهنوردی در بیشتر مناطق کوهستانی کشور مخاطره آمیز است و کوهنوردان از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند. بیشتر بخوانید: بارش سنگین برف در بعضی نقاط کشور/ رکورد بارش برف در این ایستگاه ادامه بارش برف و باران در این استان ها/ احتمال وقوع سیل در ۲۴ استان
۳۵۲۳۶


منبع:

1401/11/14
15:38:58
0.0 / 5
177
تگهای خبر: آلودگی , اتو , باران , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین