همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد

همه امکانات برای پیروز به کار گرفته شد به گزارش خشکشوئی آنلاین، ایسنا نوشت: رییس سازمان حفاظت محیط زیست خبر حامله بودن «ایران» را تایید نمود.علی سلاجقه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ی دلیلی تلف شدن پیروز اظهار داشت: در مرگ پیروز یک پروسه کاملا آزمایشی در کشور صورت گرفت که در دنیا بی سابقه بود. تولد این توله یوزها یک چرخه علمی بود و دو تا همتای آنها روز اول تلف شدند. چون پیروز شیر مادر مصرف نکرده بود، از نظر بنیه ای ضعیف بود و در این ده ماه شرایط قرنطینه ای بود و مسائل گوارشی، کلیوی و یبوست مطرح بود و از نظر شرایط استخوان بندی و اسکلتی و حرکتی هم مشکل داشت.
وی افزود: متخصصین بر این باورند که تکثیر در حیات وحش برای گونه های یوزها صورت نمی گیرد. گونه یوز شرایط انتخابش در طبیعت سنگین و دشوار است و درصد بالایی تلف شدن در حالت حاملگی طبیعی رخ می دهد. دغدغه مردم برای ما باارزش است.
سلاجقه اظهارکرد: همه ظرفیت های دامپزشکی داخل کشور و خارج از کشور و متخصصی از آفریقای جنوبی در این ده ماه کنار کار قرار گرفتند و بحث دیالیز صورت گرفت که از نوع سه فاق بود که شکم حیوان باید باز می شد و راهکار دیگری وجود نداشت. باید از خون مادرش استفاده می شد ولی مادرش حامله بود و این کار امکان پذیر نبود و جراحی انجام شد و در نهایت پیروز تلف شد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در آخر اظهار داشت: همه امکانات سازمان محیط زیست کشور را در تراز عالی به خدمت گرفتیم و کار خوب انجام شد. به طور طبیعی 7 ماده یوز در کشور دیده شده که هر کدام دو تا توله یوز همراهشان هست و در عباس آباد استان اصفهان یک یوز نر مشاهده شده است و ما از نظر یوز وضعیت خوبی داریم.
سلاجقه همین طور خبر حامله بودن ایران(مادر پیروز) را تایید نمود.بیشتر بخوانید:
نتیجه کالبدشکافی مرگ ۲۴۳ پوزپلنگ در اسارت؛ استرس و نارسایی کلیه/ بیچاره پیروز
پای مجلس به ماجرای تلف شدن «پیروز» باز شد


271 35منبع:

1401/12/11
15:01:35
0.0 / 5
179
تگهای خبر: آب , متخصص , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین