بارندگی در استان های هم مرز با عراق

بارندگی در استان های هم مرز با عراق مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وضعیت آب وهوایی استان های هم مرز با عراق را طی سه روز آینده تشریح كرد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی كشور در سه روز آینده، اظهار داشت: بر مبنای تحلیل آخرین داده های هواشناسی امروز در سواحل غربی دریای خزر، دامنه های البرز غربی و مركزی و مناطقی از غرب و شمال غرب كشور رگبار باران و وزش باد همراه با كاهش نسبی دما پیش بینی می گردد. این بارش ها در استان گیلان از شدت بیشتری برخوردار می باشد.

وی با اشاره به اینكه فردا (۱۳ آبان ) بارش ها در این مناطق با شدت بیشتری ادامه می یابد، اظهار نمود: گستره بارندگی ها از شنبه، مناطقی از جنوب غرب را هم در بر می گیرد و دما در این مناطق به طور نسبی كاهش پیدا خواهد نمود البته این سامانه بارشی از اواخر روز شنبه تضعیف می گردد و در روز یكشنبه (۱۴ آبان) بارش ها فقط در سواحل غربی دریای خزر، غرب كشور و مناطقی از شمال غرب رخ خواهد داد و دما در كشور به طور نسبی افزایش پیدا می كند.

وظیفه ادامه داد: پدیده گرد و غبار و كاهش دید افقی و كیفیت هوا در استان های غربی و جنوب غرب و برخی مناطق مركزی كشور طی روزهای جمعه و شنبه ادامه خواهد داشت و این شرایط از شنبه بعدازظهر رو به بهبود خواهد رفت.

وی درباره وضعیت آب و هوایی استان های هم مرز با عراق هم اظهار داشت: در روز جمعه ایلام ابری و غبارآلود همراه با بارش پراكنده و وزش باد پیش بینی می گردد و بیشینه و كمینه دما ۲۵ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز شنبه هم آسمان این استان ابری و غبارآلود همراه با بارش باران و وزش باد و بیشینه و كمینه دمای ۲۳ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. در روز یكشنبه هم آسمان ایلام ابری همراه با بارش پراكنده و گاهی وزش باد خواهد بود و حداكثر دمای آن ۲۶ و حداقل دما ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

وظیفه ادامه داد: برای كرمانشاه هم در روز جمعه آسمانی ابری و غبارآلود به تدریج همراه با وزش باد و بارش باران پیش بینی می گردد و دمای هوا حداكثر ۲۰ درجه و حداقل ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز شنبه هم آسمان كرمانشاه ابری همراه با غبار محلی و در بعضی ساعات بارش باران خواهد بود. بیشینه و كمینه دمای هوا ۱۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. همینطور در روز یكشنبه برای این استان پیش بینی می كنیم كه بیشینه و كمینه دما ۲۱ و ۱۱ درجه سانتیگراد باشد و آسمان آن ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و بارش پراكنده خواهد بود.

وی درباره وضعیت آب و هوایی اهواز هم اظهار داشت: امروز جمعه آسمان اهواز ابری تا نیمه ابری و غبارآلود با حداكثر دمای ۳۴ درجه و حداقل دمای ۱۹ درجه سانتیگراد است. در روز شنبه هم آسمان اهواز قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با بیشینه و كمینه دمای ۳۳ و ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود. روز یكشنبه هم وضعیت آب و هوای این استان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و با بیشینه و كمینه دمای ۳۴ و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

وظیفه در انتها درباره وضعیت آب و هوای پایتخت طی سه روز آینده هم اظهار داشت: امروز جمعه آسمان تهران نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر و افزایش ابر و همراه با بارش پراكنده و وزش باد پیش بینی می گردد. حداقل دمای هوا امروز در تهران ۱۶ درجه سانتیگراد است و حداكثر آن ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. در روز شنبه هم آسمان تهران نیمه ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و بارش پراكنده و وزش باد با بیشینه و كمینه دمای ۲۰ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز یكشنبه هم آسمان پایتخت كمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۴ درجه و حداكثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.
1396/08/12
21:30:43
5.0 / 5
5492
تگهای خبر: آب , آسمان , هوا , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین