کشتار سالانه ۴ و نیم میلیون کانگورو

کشتار سالانه ۴ و نیم میلیون کانگورو خشکشوئی آنلاین: کشتن حیوانات توسط انسان ها در طول تاریخ عملی رایج بوده است و این الگو در عصر حاضر نیز ادامه دارد. حیوانات بی شماری روزانه، برای مصرف مستقیم یا غیرمستقیم، کشته می شوند که کانگورو یکی از آنهاست.الهه جعفرزاده: کانگوروها به عنوان سمبل کشور استرالیا و برمبنای قوانین ملی، تحت حفاظت این کشور قرار دارند، اما جمعیت رو به رشد این حیواناتِ بومی طی سالهای اخیر، به یک مشکل بزرگ در استرالیا بدل شده است. این افزایش جمعیت، ناشی از وجود شرایط مساعد برای تولیدمثل این حیوانات است؛ بارش باران، وجود غذا و علف کافی، عاملی برای افزایش نرخ زاد و ولد کانگوروها به شمار می آید و جمعیت این حیوانات را به مرز ۶۰ میلیون رسانده است.

فارغ از اهمیت ملی کانگوروها در کشور استرالیا، جمعیت زیاد این حیوانات در استرالیا موجب می شود که کشاورزان به این حیوانات به عنوان یک «آفت» و عامل مخربِ طبیعت نگاه کنند. به همین دلیل و برای کنترل جمعیت رو به رشد کانگوروها در استرالیا، دولت به گروهی از شکارچی های دارای مجوز اجازه می دهد این حیوانات را [با تیراندازی] بکشند.

در ۲۰ سال قبل حدودا ۹۰ میلیون کانگورو و والابی (کانگوروهای کوچک از گونه درازپایان) بطور قانونی برای مقاصد تجاری کشته شده اند.کشتار حیوانات توسط انسان ها و حیوانات از نظر اکولوژیکی همه جانبه است، با اینحال تعدادی از دیدگاه های جامعه بشری معاصر، کشتار حیوانات توسط انسان ها را محکوم کرده و با آن مخالفند، به آن انتقاد می کنند و در تلاش هستند از دخالت انسان در این امر جلوگیری نمایند یا آنرا به حداقل برسانند.

از آنجا که کانگوروها در طبیعت کشته می شوند، نگرانی های بهداشتی زیادی در مورد سلامت گوشت آنها، هم برای مصرف انسان و هم برای غذای حیوانات خانگی، وجود دارد. نمونه برداری های اخیر نشان میدهد که گوشت کانگوروی موجود در سوپرمارکت های مختلف استرالیا، دارای سطوح بالایی از باکتری است. بدین سبب این مسئله می تواند مشکلات جدی گوناگونی را برای مصرف کنندگان بوجود آورد.

شایان ذکر است که کشتار قانونی کانگوروها حواشی و مسائل بسیاری را دارد؛ بطور مثال، در صدور مجوز برای کشتن کانگوروها ذکر می شود که کشتار به شکلی باشد تا درد و رنج این حیوانات [در این عمل] به حداقل برسد. با این شرایط، اطمینان از کشته شدن کانگوروها بصورت انسانی کمی دشوار است؛ برای اینکه این قبیل معدوم سازی های گسترده به طور معمول در شب انجام می شوند و شکارچی نمی تواند بطور قطع مطمئن شود که کانگوروی هدف بطور قطع کشته شده است.طبق آخرین آمارهای منتشرشده درباب کشتار کانگوروها در استرالیا، میزان کشتار سالانه از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت می باشد، اما به طور معمول طی یک سال اخیر، بین ۱۰ تا ۱۷ درصد از کانگوروهای استرالیا کشته شده اند.

تعداد کانگوروهای کشته شده در استرالیا، هر ساله نزدیک به ۵ میلیون است. گفته می شود تا انتهای سال ۲۰۲۲، حدود ۴ و نیم میلیون کانگورو در این کشور کشته شدند، که بیش از یک میلیون کانگورو از این تعداد، هدف گلوله شکارچی ها بودند.بیشتر بخوانید:
معضل افزایش جمعیت این حیوان در استرالیا روایت هایی از حملات مرگبار کانگوروها به انسان ها ببینید تصاویری فوق العاده دیدنی از جنگ کانگوروها


منابع: theconversation، scmp، animallaw۴۷۲۳۲


1402/08/24
15:41:31
0.0 / 5
134
تگهای خبر: باران , بهداشت , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین