جایگاه ایران در سازمان بهداشت جهانی

جایگاه ایران در سازمان بهداشت جهانی خشكشوئی آنلاین: نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران در مراسم تكریم خود، اظهار داشت: نمره ای كه شخصاً به نظام سلامت ایران می دهم، ۷. ۵ از ۱۰ است كه به اعتقاد من می تواند ۸. ۵ باشد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر ثمین صدیقی امروز در حاشیه مراسم تكریم و خداحافظی خود كه با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن ۹ تا ۱۰ میلیون ایرانی در جهت اجرای طرح تحول سلامت، اضافه كرد: برنامه تحول نظام سلامت سبب شد میزان سهم پرداختی مردم برای هزینه های سلامت كاهش یابد و باعث تحول در مدیریت بیمارستان ها شده است. بااجرای این برنامه به تعداد تخت های بیمارستانی اضافه شد و بیمارستان ها هم بازسازی شدند. بیمارستان های جدیدی هم به بهره برداری رسیدند.

وی با اشاره به تحول صورت گرفته در عرضه خدمات اولیه و پایه بهداشتی و درمانی، تصریح كرد: این برنامه ها ادامه خواهد داشت، باآنكه چالش هایی در این زمینه وجود دارد، اما از آنجائیكه نظام بهداشتی ایران قوی است، می تواند با این چالش ها كنار بیاید و راهكارهایی برای حل آنها عرضه دهد.
ثمین صدیقی در ادامه با تاكید بر ادامه همكاری های سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت ایران، اظهار داشت: در ادامه این فعالیت ها برنامه های دوسالانه نوشته می گردد و تعیین می كند كه در این مدت چه كمك هایی از جانب سازمان جهانی بهداشت به وزارت بهداشت می تواند صورت گیرد. در كنار این برنامه ها، برنامه استراتژیك ملی یا راهبرد همكاری كشوری وجود دارد و سازمان جهانی بهداشت هم در تمام مراحل با ایران همراه بوده و كمك می كند.
وی حمایت از برنامه ملی مقاومت ضد میكروبی، ارتقای برنامه واكسیناسیون، بهبود زمینه ها و راهبردهای برنامه های سلامت نوجوانان و سالمندان با هدف افزایش امید به زندگی، اتخاذ سیاست جامع و همه جانبه بررسی مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی را از اولویت های ایران دانست و اظهار داشت: نمره ای كه شخصاً به نظام سلامت ایران می دهم، ۷. ۵ از ۱۰ است كه به اعتقاد من می تواند ۸. ۵ باشد.
بنابر اعلام وبدا، سید حسن هاشمی-وزیربهداشت- هم در این مراسم تكریم ثمین صدیقی در این سال ها با وزارت بهداشت ایران، اظهار نمود: دكتر ثمین صدیق یكی از افراد موثر در سازمان جهانی بهداشت است و خوشحال هستم كه در این دو سال قبل مطالب زیادی از ایشان آموختیم. امیدوارم در قالب مدیران سازمان جهانی بهداشت از دكتر ثمین صدیق استفاده گردد. مطمئنا ارتباط ایران با ایشان ادامه خواهد داشت.
 

1396/08/15
19:44:19
5.0 / 5
5966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین