محققان می گویند؛

عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کند می کند

عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کند می کند به گزارش خشکشوئی آنلاین، بر مبنای تحقیق جدید، اتخاذ رفتارهای سالم برای قلب امکان دارد روند پیری سلول ها را معکوس کند.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، در این مطالعه، پژوهشگران ۵۶۸۲ بزرگسال را که بیش از نیمی از آنها زن با میانگین سنی ۵۶ سال بودند، برای شناسایی عوامل خطر بیماری قلبی، مورد بررسی قرار دادند.
دانشمندان از تلفیقی از مصاحبه ها، معاینات فیزیکی، تست های آزمایشگاهی و ارزیابی با بهره گیری از ابزار "۸ فاکتور ضروری سبک زندگی" انجمن قلب آمریکا استفاده کردند. این فاکتورها شامل اطلاعاتی از رژیم غذایی، فعالیت بدنی، ساعات خواب در شب، وضعیت سیگار کشیدن، شاخص توده بدنی، سطح کلسترول و قند خون و فشار خون برای تعیین نمره ای است که نشان دهنده سلامت قلبی عروقی است.
دانشمندان همین طور سن بیولوژیکی را برمبنای متیلاسیون DNA تخمین زدند و تمایل ژنتیکی فرد را به سن بیولوژیکی تسریع شده ارزیابی کردند.
دکتر «یو مینگ نی»، متخصص قلب و لیپیدولوژیست در مؤسسه قلب و عروق کالیفرنیا، اظهار داشت: «بعضی از مردم براین باورند که چون یکی از اعضای خانواده، به عنوان مثال والدین، بیماری قلبی دارند، محکوم به این بیماری هستند. اما این مطالعه خلاف این را نشان داد. مراقبت از خود باری را که پیری بر بدن شما تحمیل می کند کُند می نماید. این مطالعه در حقیقت نشان داد افرادی با ریسک ژنتیکی بالاتری که "۸ فاکتور ضروری سبک زندگی" دنبال کردند، سلامت قلبی عروقی خودرا بسیار بالاتر از افرادی که خطر ژنتیکی نداشتند، بهبود بخشیدند.»
متیلاسیون DNA بیان ژن را تنظیم می کند و یک نشانگر زیستی بالقوه برای تخمین پیری بیولوژیکی در نظر گرفته می شود که توسط ترکیب ژنتیکی، عوامل سبک زندگی و استرس تعیین می شود. تصور می شود پیری بیولوژیکی خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی را بیشتر می کند.
محققان پی بردند هر ۱۳ امتیاز افزایش در ۸ فاکتور ضروری سبک زندگی، خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی تازه شروع شده را تا ۳۵ درصد، بیماریهای قلبی عروقی را تا ۳۶ درصد، و مرگ بهر دلیلی را تا ۲۹ درصد کم می کند.

1403/03/18
01:15:40
0.0 / 5
163
تگهای خبر: بیماری , سلامت , متخصص , مراقبت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین