باران تهران اسیدی نبود

باران تهران اسیدی نبود به گزارش خشكشوئی آنلاین آسمان تهران در حالی بارانی شده كه با عنایت به غلظت آلاینده ها و آلودگی هوا، شائبه اسیدی بودن ْآن از جانب برخی شهروندان عنوان شد، شائبه ای كه یك كارشناس محیط زیست آن را رد كرد و اظهار داشت: درست است كه در تهران روزهای پیش از بارندگی، آلودگی هوا تداوم داشت، ولی نمی توان اظهار داشت كه بارانی كه طی دو روز اخیر بارید، اسیدی بوده است.دكتر رامین عزتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه شرایط جوی باید خصوصیت های خاصی داشته باشد تا باران اسیدی تولید شود، اظهار نمود: چند روز پیش از بارش باران های اخیر در تهران، وزش باد در شهر داشتیم كه سبب شده بود از غلطت مواد معلق موجود در هوا كاسته شود.

این كارشناس آلودگی هوا ادامه داد: چنانچه هوای شهر ساكن باشد سپس باران ببارد، می توان اظهار داشت كه آن باران اسیدی است ولی وزش باد پیش از بارش می تواند مواد اصلی باران اسیدی را جابه جا كند.

این عضو هیات علمی دانشكده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی با اشاره به اینكه آب باران باید آنالیز شود تا بتوانیم بگوییم كه باران اسیدی است یا خیر، خاطرنشان كرد: با استفاده از دستگاه پی اچ متر می توان آب حاصل از بارش را آنالیز كرد. نسبت عدد آنالیز شده را با عدد ۷ می سنجیم سپس به راحتی می توانیم بگوییم كه باران اسیدی است یا خیر.

عزتی با اشاره به اینكه باران اسیدی مواد هیدروژنه و مواد دارای بنیان های گوگردی و ازتی دارد كه از اگزوز خودروها متصاعد می شود، اظهار داشت: این مواد به علت سنگینی در اتمسفر باقی می مانند و با بخار آب مخلوط می شوند و باران اسیدی تشكیل می دهند اما هنگامی كه شرایط جوی همراه با باد باشد اجازه نمی دهد كه بنیان های گوگردی و ازتی با بخار آب تركیب شوند.

این استاد دانشگاه اضافه كرد: سازمان حفاظت محیط زیست قادر است كه در شهر تهران با دستگاه پی اچ متر، اسیدی بودن یا نبودن باران را مشخص نماید و چنانچه اسیدی باشد هشدارهای لازم را بدهد.

این عضو هیات علمی دانشكده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی در انتها با اشاره به تاثیر منفی باران اسیدی بر رشد گیاهان اظهار نمود: باران اسیدی حتی می تواند خاك را اسیدی كند و بر محصولات گیاهان اثر بگذارد. همچون آثار منفی دیگر این باران می توان به صدمه رساندن به بناهای تاریخی و باستانی اشاره نمود. 

1396/10/18
15:12:07
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: آب , آسمان , هوا , باران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین