رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

قانون هوای پاك در سال ۹۷ اجرا می شود، با استاندارد ۴۰ سال پیش خودرو تولید نكنید

قانون هوای پاك در سال ۹۷ اجرا می شود، با استاندارد ۴۰ سال پیش خودرو تولید نكنید خشكشوئی آنلاین: رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه امیدواریم با تصویب آیین نامه ها، قانون هوای پاك در اوایل سال ۹۷ اجرایی شود، اظهار داشت: مردم خود باید تشخیص دهند كه كالای آلوده كننده نخرند و در مقابل كالای غیراستاندارد مقاومت كنند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در پیامی ویدیویی به مناسبت روز هوای پاك، نقش و وظایف دستگاه ها در قانون هوای پاك را تشریح و اظهار نمود: خوشبختانه مجلس قانون هوای پاك را در مرداد ماه امسال تصویب كرد. آیین نامه های اجرایی این قانون قرار بود ظرف شش ماه نوشته شود و به تصویب دولت برسد اما متاسفانه به علت آنكه محیط زیست باید آیین نامه های اجرایی را توسط دستگاه های مختلف هماهنگ كند، این آیین نامه ها هنوز به دولت ارسال نشده است.

كلانتری با اشاره به اینكه امیدواریم تا آخر بهمن ماه امسال بتوانیم آیین نامه ها را به دولت ارسال نماییم، خاطرنشان كرد: اگر این آیین نامه ها تا آخر سال تصویب شود قانون هوای پاك از اول سال ۹۷ اجرایی می گردد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بخش هایی از قانون هوای پاك در مصوبات دولت طی سال های ۹۰، ۹۳ و ۹۵ اجرایی شد ولی باید هر چه سریعتر حالت قانونی به خود بگیرد. ما از مسئولان ذیربط در سازمان حفاظت محیط زیست خواستیم كه با دستگاه های اجرایی هماهنگی بیشتری داشته باشند چراكه هرچه بیشتر مشاركت آن ها در این قانون جلب شود، تصویب آیین نامه های قانون هوای پاك در دولت راحت ترصورت می گیرد.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینكه اگر این آیین نامه های اجرایی تا آخر سال در دولت تصویب و به دستگاه ها ابلاغ شود، كمك بزرگی به بهبود وضعیت هوای كلان شهرها و تهران می شود، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست باید این آیین نامه ها را جمع آوری كند و به تصویب دولت برساند كه هم اكنون در این مرحله هستیم.

كلانتری با اشاره به اینكه مرحله دوم كه مرحله پایش دستگاه ها در جهت اجرای قانون هوای پاك است، اظهار نمود: این مرحله بسیار مهم است و دستگاه هایی كه مغایر قانون اقدام نمایند با آن ها برخورد و جلوی فعالیت آلوده كننده شان گرفته می گردد.
مردم كالاهای آلوده كننده محیط زیست نخرند
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نقش و حقوق مردم در قانون هوای پاك خاطرنشان كرد: از خودروهایی كه آلوده كننده هستند و ساخت آنها كماكان در چارچوب سیاست های دولت ادامه می یابد به بهانه اشتغال نباید حمایت كرد. ما می گوییم كه خودروی آلاینده نباید ساخته شود ولی در پاسخ به ما می گویند كه ۲۰۰۰ نفر در این بخش شاغل هستند، خوب اگر ۲۰۰۰ نفر بیكار شوند بهتر است یا اینكه دو میلیون نفر آلوده به بیماری شوند؟ مردم خود باید تشخیص دهند كه كالای آلوده كننده محیط زیست نخرند و در مقابل كالاهای غیراستاندارد مقاومت كنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه سلامتی مردم یك اصل در زندگی است و اشتغالی كه سبب شود سلامتی مردم سلب شود، اشتغال ناقصی است، اظهار داشت: وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست معرفی كالای غیراستاندارد به مردم است.

بر اساس گزارش كانال اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست وی در انتها اظهار داشت: وظیفه اصلی محیط زیست، آموزش حقوق شهروندی در حوزه محیط زیست به مردم است. دستگاه های ذیربط هم باید خویش را اصلاح كنند و با استاندارد ۴۰ سال پیش خودرو تولید نكنند.
1396/10/29
18:39:18
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: سلامت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین