تشخیص ۸ سرطان با یك آزمایش خون

تشخیص ۸ سرطان با یك آزمایش خون خشكشوئی آنلاین: در خیلی از انواع سرطان، تشخیص بیماری فرآیندی طولانی است اما متخصصان به یك نوع جدید آزمایش خون دست پیدا كردند كه روشی موثرتر برای این منظور است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، به قول متخصصان آمریكایی این تست خون جدید موسوم به CancerSEEK تكنیك تشخیصی ساده و موثرتری عرضه می دهد كه از قابلیت تشخیص هشت نوع سرطان برخوردار می باشد.
در آزمایش جدید، متخصصان نشان دادند چگونه این تست خون می تواند دارای حساسیت بالا در تشخیص سرطان در بیش از ۱۰۰۰ فرد مبتلا به این بیماری باشد.
در سراسر جهان، سرطان یكی از عوامل اصلی مرگ و میر است. برآوردها از آن حكایت می كند كه تا سال ۲۰۳۰ تعداد مرگ و میرهای ناشی از این بیماری از هشت میلیون به ۱۳ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. همینطور تشخیص زودهنگام، نكته كلیدی در كاهش نرخ مرگ و میر ناشی از این بیماری است. با تشخیص زودهنگام، احتمال نتیجه بخش بودن روش های درمانی سرطان بالاتر است اما، متاسفانه خیلی از انواع سرطان در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شوند.
به گفته متخصصان آمریكایی، این تست جدید خون با استفاده از تشخیص نشانه های ۱۶ جهش ژنی و هشت پروتئین كه با هشت نوع مختلف سرطان مرتبط می باشد، عمل می كند. این سرطان ها شامل سرطان پستان، ریه، روده، كبد، معده، پانكراس، مری و تخمدان است.
در این مطالعه متخصصان CancerSEEK را روی ۱۰۰۵ بیمار كه به یكی از این هشت نوع سرطان مبتلا بودند، آزمایش كردند. متخصصان مشاهده نمودند كه این تست قادر به تشخیص ۷۰ درصد سرطان هاست و میزان حساسیت آن از ۳۳ درصد در سرطان پستان تا ۹۸ درصد در سرطان تخمدان متفاوت می باشد.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، علاوه بر این، متخصصان آمریكایی مشاهده نمودند این تست خون قادر به تشخیص موقعیت تومورهای سرطانی در ۸۳ درصد بیماران است.1396/10/30
15:02:02
5.0 / 5
5047
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین