ابتكار تاكید كرد

خطر كمبود منابع آبی برای امنیت ملی

خطر كمبود منابع آبی برای امنیت ملی به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در چهارمین جلسه كارگروه اصلاح الگوی مصرف تصریح كرد: كشورمان خط قرمزهای شرایط زیستی در بخش منابع آبی را رد كرده و بحث های امنیت ملی را پیش آورده است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در این جلسه اعضای كارگروه اصلاح الگوی مصرف به نقش های مشورتی- كارشناسی و عملیاتی كارگروه اشاره كردند و توضیحاتی را هم درمورد كاركرد، احصای شاخص ها و معیارهای مد نظر كارگروه عرضه دادند.
اعضای كارگروه در این جلسه، چهار حوزه كاری جدید از قبیل آب، انرژی، ضایعات مواد غذایی و پسماند را در مورد مدیریت الگوی مصرف خانواده ها و با عنایت به مخاطرات ظرفیت زیستی كشور تعریف كردند. زیرا وضعیت محیط زیست كشور نشان دهنده این است كه تا به امروز الگوی مصرف ما اشتباه ابوده و باید خیلی از الگوهای مصرف قدیمی كه ریشه در فرهنگ ما و آموزه های دینی دارد دوباره احیا شوند.
دكتر معصومه ابتكار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تكالیف رسمی معاونت در چارچوب سند اصلاح الگوی مصرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: با تاكید بر نگاشت نهادی و تقسیم كار ملی، وظایفی فراتر از سند را این معاونت در دستور كار قرار داده است. چراكه كشورمان خط قرمزهای شرایط زیستی در بخش منابع آبی را رد كرده و بحث های امنیت ملی را پیش آورده است.
به گفته وی، كشور نیازمند كارهای كاربردی با اثربخشی بالا و تولید محتوای كاربردی برای زنان و خانواده های ایرانی است.
در ادامه این نشست، اعضای كارگروه اصلاح الگوی مصرف ضمن استقبال از موضوعات مطروح شده پیشنهاداتی را مانند بررسی راهكارهای فرهنگی در حوزه خانواده، برگزاری استارتاپ های پایش افكار عمومی و واسپاری كار به بخش خصوصی، تهیه بسته های ویژه و كاربردی برای تربیت اقتصادی خانواده ها در كل كشور عرضه كردند.
در بخش دیگری از این جلسه، مهندس محمد پرورش مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان تهران به وضعیت مصرف منابع آبی در كشور و پایتخت در مقایسه با مصرف جهانی، تعرفه های قیمتی آب آشامیدنی و تدوین مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان هم اشاره نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان به حداقل الزامات تاسیسات مكانیكی برای لوله كشی و ذخیره سازی آب مصرفی، لوله كشی های فاضلاب بهداشتی، هواكش فاضلاب، آب باران در داخل ساختمان و لوازم بهداشتی می پردازد.
بعد از عرضه توضیحات مهندس پرورش و پیشنهادات اعضای كارگروه اصلاح الگوی مصرف، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، ضمن تشكر از نمایندگان دستگاه های حاضر در جلسه از آن ها خواست كه به یاری آبفای تهران بیایند و جریان سازی ملی را برای بحث آب در كشور شكل دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دكتر معصومه ابتكار در ادامه سخنان خود تدوین راهكارهای عملیاتی و تشكیل كارگروه تولید محتوا را در معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری ضروری دانست و تكرار مطالب و نكات عرضه شده از جانب مدیر عامل آبفا را در شورای فرهنگ عمومی الزامی و مهم تلقی كرد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در انتها از پیشنهاد راه اندازی گردهمایی بزرگ آب توسط شركت آبفا با همكاری نهادهای مدنی و سمن ها و معاونت امور زنان و خانواده استقبال كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، گردهمایی بزرگ آب بزودی با همكاری این دو نهاد برگزار می شود. 

1396/11/04
18:15:24
5.0 / 5
5211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین