نكات مهم در شستشوی لباس های سفید

نكات مهم در شستشوی لباس های سفید خشكشوئی آنلاین: برای شستن لباس های سفید دانستن یك سری نكات ضروری می باشد كه در این مطلب آن ها را مطرح می كنیم.


 
● كنترل تمیزی
به گزارش آكاایران: لباس های سفید را به محض درآوردن از تن بازرسی كنید. زیر بغل ها، گردن و محل های انشعاب لباس را از نظر عاری بودن از هرگونه لكه كنترل كنید. اگر می توانید مواردی كه با ماشین لباسشویی قابل شستشو است را قبل از اینكه كثیفی كاملاً جذب لباس شود یا ماسیده بشود تمیز كنید.
 
● لكه های چربی
 
لكه های چربی به كار بیشتری نیاز دارند. اطمینان حاصل كنید خشكشویی برای سفید كردن پارچه های روشن راه حل های معینی از قبیل ماشین مخصوص و یا حلال خاصی به كار می برد. این كار از زرد شدن لباس های سفید كه یك مشكل عمومی در خشكشویی هاست مانع می شود.
 
● شست وشوی صحیح
قبل از هر كاری لباس ها را در آب با گرمای مناسب شست وشو دهید سپس به آن سفیدكننده ها را اضافه كنید. اگر لكه ها هنوز باقی مانده اند آنها را در آب گرم همراه با سفیدكننده به مدت ۳۰ دقیقه نگه دارید سپس آنها را بشویید یا از آب لیمو (برای لكه های غذا) استفاده كنید، سپس بگذارید تا در آفتاب خشك شوند آنگاه مجدداً آنها را بشویید.
 
 
● بررسی اتو
مطمئن شوید از اتو آب كثیف نمی چكد و لبه های آن نزده است، چرا كه لبه های اتو مستقیماً با لباس تماس دارد. اگر اتو تمیزكننده خودكار دارد مرتباً از آن استفاده كنید تا از چكیدن آب كثیف جلوگیری شود، اتوی گرم را روی موم كاغذی حركت دهید تا آهار آن پاك شود و اگر احیاناً لباس با لكه های زردرنگ كثیف شد سریعاً آن را بشویید. استفاده از آب مقطر بسیار مناسب است و تفاوتی در شرایط نگهداری البسه سفید ایجاد نمی كند.
 
 
● در مورد عادات قدیمی تجدید نظر كنید
اگر اولین فكر شما رسیدن به سفیدكننده كلرین است باید در آن تجدیدنظر كنید. هر چند این سفیدكننده لباس های كتانی محكم سفید را در آب گرم تمیز می كند ولی بسیاری از كارشناسان استفاده از آن را برای لباس هایی با جنس نایلون، پلی استرها و سینتتیك ها پیشنهاد نمی كنند.
1396/04/23
00:03:58
5.0 / 5
5305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین