مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

بررسی دلایل سانحه نفتكش سانچی

بررسی دلایل سانحه نفتكش سانچی به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیر كل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به سانحه نفتكش سانچی، خاطرنشان كرد: برای رسیدن به دلایل اصلی این سانحه نیازمند بررسی ها و تحقیق های بیشتری هستیم كه با بررسی اطلاعات جعبه سیاه بخش زیادی از مسائل شفاف خواهد شد و تا آن موقع لازم است برخی افراد از اظهار نظرهای غیر كارشناسی در فضای مجازی پرهیز كنند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اله مراد عفیفی پور در مراسم رونمایی از سه عنوان كتاب دریایی در پانزدهمین نمایشگاه سراسری كتاب هرمزگان، ضمن گرامیداشت جانباختگان حادثه نفتكش سانچی، اظهار نمود: ۸۵ درصد عملیات تجارت دریایی جهان با استفاده از شناورها انجام می گیرد كه در ایران سهم كشتی ها در جابجایی محموله های تجاری به بیش از ۹۰ درصد می رسد و در حوزه نفت هم به صورت ۱۰۰ درصد انتقال آن از طریق های دریایی و با نفتكش های بزرگ انجام می گردد.
وی اضافه كرد: این حجم از مبادله كالا و ترابری مسافران در دریا و حركت كشتی های مختلف امكان برخورد و سانحه را در دریا بالا می برد و بعنوان مثال می توان به سانحه كشتی تایتانیك در سال ۱۹۱۲ كه بیش از ۱۵۰۰ كشته برجای گذاشت و همینطور حادثه نفتكش اكسون والدز در سال ۱۹۸۲ در آلاسكا اشاره نمود كه عواقب زیست محیطی گسترده ای را به جای گذاشت.
مدیر كل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به سانحه نفتكش سانچی، تصریح كرد: برای رسیدن به دلایل اصلی این سانحه نیازمند بررسی ها و تحقیق های بیشتری هستیم كه با بررسی اطلاعات جعبه سیاه بخش زیادی از مسائل شفاف خواهد شد و تا آن موقع لازم است برخی افراد از اظهار نظرهای غیر كارشناسی در فضای مجازی پرهیز كنند.
عفیفی پور افزود: حادثه دلخراش نفتكش سانچی سبب شد تا همه برای ارتقای سطح ایمنی دریایی، استاندارد سازی دریاها، شناورها و قوانین كمك می كنند همانگونه كه سانحه كشتی تایتانیك سبب تدوین نخستین كنوانسیون استاندارد دریایی شد.
وی از برگزار كنندگان نمایشگاه كتاب هم تقدیر و تشكر كرد و اظهار داشت: برای كاربردی تر شدن نمایشگاه هایی سراسری كتاب در یك استان ساحلی مثل هرمزگان، غرفه های تخصصی كتاب های دریایی راه اندازی شود.
وی اظهار داشت: كتاب، بهترین وسیله برای افزایش اطلاعات در حوزه دریا و استانداردهای آن است و هم اكنون هم در نمایشگاه، كتاب های متعددی در این حوزه وجود دارد.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در این مراسم كه با حضور مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد، از سه كتاب ˮچشم انداز صنعت سوخت رسانی با كشتی ها در جهانˮ به نویسندگی داوود عبداللهی و مهدی بهرامشاهی و ˮمالزی و استراتژی رشد، ایران، چشم انداز توسعهˮ، به نویسندگی بهزاد الصفی و ˮاصول و قوانین كاربردی در مناطق ویژه اقتصادی بندریˮ به نویسندگی حمید جهرمی نژاد كه هر سه مولف این كتاب ها از كاركنان بندر شهید رجایی هستند، رونمایی گردید و با اهدای لوح سپاس از آن ها تقدیر به عمل آمد.

 

1396/11/07
18:55:49
5.0 / 5
5315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین