مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

سازمان بیمه سلامت نیازمند جراحی است

سازمان بیمه سلامت نیازمند جراحی است خشكشوئی آنلاین: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به مشكلات سازمان های بیمه گر درمان، اظهار داشت: اوضاع فعلی نیاز به جراحی دارد و سازمان هایی مثل بیمه سلامت در وضعیتی هستند كه نیاز به چاقوی جراحی دارند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی، در نشستی با اصحاب رسانه استان خراسان رضوی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، سازمان بیمه سلامت از وزارت رفاه منفك و به وزارت بهداشت ملحق شد.
وی همینطور اضافه كرد: در ایام اولی كه این سازمان شكل گرفت حدود ۶ میلیون نفر و امروز ۴۱ میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت عضویت دارند و امروز پنج صندوق بیمه ای در این سازمان وجود دارد. در صندوق بیمه همگانی نزدیك به ۱۰ میلیون نفر و در خراسان رضوی بیش از ۱ میلیون نفر عضو هستند.
موهبتی با اشاره به اینكه از سال ۹۲تاكنون، سازمان بیمه سلامت زیان انباشه می دهد و همه صندوق های این بیمه حدودا زیان ده هستند، اظهار داشت: نمی توان پذیرفت كه در همه ادوار، افراد ناكارآمد و غیرمتعهد در راس كار بودند، بلكه حتما مشكلات دیگری وجود دارد كه چنین صدمه هایی به صندوق ها وارد می گردد. باید توجه كرد چه مشكلی وجود دارد كه در سال ۹۵ با وجود چاپ اوراق، در انتها سال بیش از ۴ هزار و ۴۰۰میلیارد تومان زیان انباشته داریم.
وی اضافه كرد: چرایی و صدمه شناسی زیان انباشته بیمه سلامت را برسی كرده ایم و راه حل های خوبی وجود دارد. در این میان گویا كابوسی برای بخش خصوصی و دولتی بوجود آمده كه روزی از بخش بیمه ای مطالبه نداشته باشد. بدهی صندوق های بیمه ای در رگ و خون بخش خصوصی و دولتی جاری شده و باید این مشكل را حل كرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: یكی از مباحث مهم این است كه برای حوزه بیمه فرمایش می نماییم، اما هزینه فرمایش را پرداخت نمی نماییم. چرا درآمد كشور ما گاهی در حد كشورهای در حال توسعه است، اما آیا سخاوت مندی ما در حد كشورهای توسعه یافته است؟ در حالیكه ۱۱ میلیون نفر را بیمه كردیم، اما عددی كه به سقف بیمه شدگان ما افزوده شد، پنج میلیون نفر هستند.
وی اضافه كرد: از مجموع ۴۱ میلیون نفر بیمه شده سازمان بیمه سلامت، ۳۴ میلیون نفر (بدون مشمولین كمیته امداد) بیمه شده مجانی داریم. آیا پذیرفتنی است كه ۴۰ میلیون نفر نمی توانند ماهی ۲۰ هزار تومان پرداخت كنند؟ در عین حال به ما گفته می گردد كه با این شرایط به خرید راهبردی خدمات فكر نماییم.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی ادامه داد: می گویند بودجه ۹۶ رشد خوبی داشته و نسبت به بودجه سال ۹۵، بودجه صد در صد افزایش داشته، اما این بودجه نسبت به عملكرد سال ۹۵ چقدر افزایش داشته است؟ پاسخ دو درصد است.
وی اظهار داشت: یكی از مشكلات ما در حوزه سلامت این است كه مباحث را سیاسی می كنند. طرح بزرگی در كشور آغاز شد و ۸۳ درصد مردم كه اغلب آن ها محرومین هستند، از آن راضی بودند. البته اشكالاتی داشته كه مورد قبول هم هست. به صورت مثال در دورترین نقطه مرزی كشور حتی فكرش را هم نمی كردند كه پزشك متخصص حضور داشته باشد كه امروز متخصص حضور دارد. اما متاسفانه عده ای اشكالاتی از طرح تحول سلامت گرفتند و حالا منتظرند مشكلاتی به وجود بیاید و بگویند كه از روز اول گفتند.
موهبتی اظهار داشت: اوضاع فعلی نیاز به جراحی دارد و سازمان هایی مثل بیمه سلامت در وضعیتی هستند كه نیاز به چاقوی جراحی دارند. وقتی در كشور ارزیابی وسع شد، گفتند كسانی كه در پنج سال قبل سفر خارجی نرفتند یا معامله ساختمان و ماشین نكردند یا ۵۰ میلیون ورود و خروجی مالی در سال نداشتند، كسانی هستند كه زیر خط فقر قرار دارند.
وی با اشاره به اینكه رویكرد اصلی ما در سازمان بیمه سلامت مدیریت هزینه است، اضافه كرد: بر مبنای آخرین آمار، هم اكنون ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هم پوشانی بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در انتها صحبت هایش اظهار داشت: انجمن ها و نظام پزشكی هم باید به بیمه سلامت كمك كنند و داروهایی كه ضررهای بسیاری دارد و ارجاعات بیش از اندازه تصویربرداری و سونوگرافی و... و. كه ضررهای فراوانی دارد بر مبنای گایدلاین ها مدیریت شود.1396/11/10
16:41:01
5.0 / 5
5064
تگهای خبر: بیمه , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین