حمله شیمیایی تركیه به عفرین

حمله شیمیایی تركیه به عفرین خشكشوئی آنلاین: ایسنا نوشت: نیروهای شبه نظامی كرد سوریه و یك گروه ناظر وابسته به مخالفان سوری اعلام كردند، ارتش تركیه در روز جمعه دست به یك حمله شیمیایی در منطقه عفرین سوریه زده كه دست كم شش مصدوم برجای گذاشته است.به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش تركیه هنوز درباره این گزارش اظهارنظر نكرده است، اما پیش از این هرگونه هدف قرار دادن غیرنظامیان در عملیات خود در عفرین سوریه را رد كرده بود.
بیروسك حسكه، یك سخنگوی گروه شبه نظامی یگان های مدافع خلق كرد در عفرین به رویترز اظهار داشت: تركیه طی یك بمباران روستای "ارنده" از توابع شهر "شیه" را در شمال غرب این منطقه در نزدیكی مرز تركیه هدف قرار داد.
او اظهار داشت: در این حمله شش نفر دچار مشكلات تنفسی و دیگر علائم نشان دهنده وقوع یك حمله شیمیایی شدند.
ماه گذشته میلادی تركیه دست به یك عملیات نظامی از هوا و زمین ضد منطقه عفرین سوریه زده و جبهه جدیدی را در جنگ داخلی سوریه به بهانه هدف قرار دادن شبه نظامیان كرد شمال این كشور گشود.
گروه ناظر دیده بان حقوق بشر سوریه هم به رویترز اظهار داشت: نیروهای تركیه ای و هم پیمانان شبه نظامی آنها در سوریه روز جمعه یك روستا را گلوله باران كردند.
این گروه ناظر مستقر در بریتانیا اظهار داشت: منابع پزشكی در عفرین گزارش دادند كه شش نفر در این حمله دچار مشكلات تنفسی و چشمانشان متورم شده كه علائم رخداد یك حمله شیمیایی بودند.
خبرگزاری دولتی سانای سوریه هم به نقل از یك پزشك در یك بیمارستان عفرین گزارش داد: گلوله باران های تركیه ضد این روستا باعث دچار حالت خفگی در شش نفر شد.
در تاریخ شش فوریه سازمان ملل خواستار یك آتش بس انسانی فوری در سوریه شد. از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 یگان های مدافع خلق كرد و هم پیمانانشان اقدام به ایجاد سه منطقه خودمختار در شمال سوریه همچون عفرین كردند و با تصاحب برخی اراضی تحت اشغال گروه تروریستی داعش این مناطق را گسترش دادند.
52311

1396/11/28
14:18:13
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: باران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین