سفارش های تندگویان برای طرح جایگزین مصوبه برج_باغ

سفارش های تندگویان برای طرح جایگزین مصوبه برج_باغ خشكشوئی آنلاین: عضو پیشین شورای شهر تهران ابعاد مختلف لغو مصوبه برج_باغ را شرح داد.محمدمهدی تندگویان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به لغو مصوبه برج ـ باغ در شورای شهر تهران و مهلت دو ماهه به شهرداری تهران برای عرضه لایحه جایگزین این مصوبه لغو شده، اظهار داشت: لغو مصوبه برج باغ در جهت حفاظت از فضای سبز پایتخت و باغات كار درستی بود كه از جانب اعضای شورای شهر انجام شد. هرچند كه در شورای شهر قبلی هم تلاش های بسیاری انجام شد كه این مصوبه را لغو نماییم اما به علت نداشتن اكثریت آرا نتوانستیم به این مهم دست پیدا نماییم.

وی با اشاره به اینكه با لغو این مصوبه كار بزرگ شهرداری برای تدوین مصوبه جایگزین شروع شده است، اظهار داشت: مبحث این است كه در تهران با همه مشكلاتی كه وجود دارد، باغاتی داریم كه مالك دارد و اگر قرار باشد سودآوری مالكان از باغات در نظر گرفته نشود، امكاناتی فراهم می گردد تا مالكان به سمت تخریب بروند.

عضو پیشین شورای شهر تهران با اشاره به اینكه شهرداری تهران برای حفظ باغات در جهت جایگزینی مصوبه لغو شده برج باغ می تواند با اعتبارات مانده همه باغات باقی مانده را خریداری كند، اظهار داشت: شهرداری همینطور می تواند در ازای دریافت باغ از مالك، به مالكین زمین معوض بدهد و یا می تواند در ازای نگهداری درختان به مالكین كمك نماید در غیر این صورت حقوق مكتسبه مالكین با لغو مصوبه برج باغ خدشه می بیند.

تندگویان با اشاره به اینكه مصوبه برج باغ خوب نبوده اما حالا تعیین راه حل جایگزین بسیار مهمتر است، اظهار داشت: باید منفعت مالكین و حقوق مكتسبه آنها در لایحه جدید دیده شود، چراكه اگر مالك نفعی از این مصوبه جدید نبرد، حاضر هستند كه با هر مدل زد و بند، باغ را از بین ببرد و باغ های باقی مانده هم تخریب شود.

عضو پیشین شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ما با افرادی روبه رو هستیم كه حاضر هستنن با دادن جریمه منافع زمین را حفظ نموده و درختان را نابود كنند، اظهار داشت: شهرداری می بایست همزمان با طرح جایگزین اقدامات دیگری هم انجام دهد بگونه ای كه سازمان پارك ها باید پلاك به پلاك باغات را شناسایی كنند و در پرونده باغات تعداد درختان را مشخص كنند. همینطور باید تمام درختان باغات پلاك گذاری شود تا صاحب باغ نتواند به راحتی نسبت به تخریب اقدام نماید و با انجام این كارها می توانیم مدعی شویم كه نسبت به حفظ درختان اقدام كردیم.

وی با اشاره به اینكه باید ضمانت اجرایی خوبی برای طرح جدید جایگزین برج باغ در نظر گرفته شود، اظهار داشت: بارها اعلام شده كه اگر مالكی نسبت به قطع گسترده درختان اقدام نماید، قوه قضاییه باید نسبت به مصادره زمین به نفع مردم اقدام نماید كه متاسفانه این مهم محقق نشد و معتقدیم اگر در تهران تنها چند زمین به این بهانه مصادره می شد، حالا نباید برای نابودی باغات غمگین می شدیم.

تندگویان با اشاره به اینكه سود احداث برج بیشتر از قطع درختان است و مالكان حاضرند كه درختان باغشان را به نفع ساخت و ساز از بین ببردند، اظهار داشت: اما اگر مالك بداند باغش مصادره می گردد هیچگاه این كار را انجام نمی دهد.

وی در انتها با اشاره به اینكه باید حقوق مكتسبه مالكان در لایحه جدید شهرداری دیده شود، اظهار داشت: همینطور باید ضمانت اجرایی خوبی برای این مصوبه در نظر گرفت چراكه اگر این مهم محقق نشود عملا مصوبه قابلیت اجرا ندارد و ارزشی نخواهد داشت.1397/01/09
22:01:22
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین