تصاویر ۱۰ كشته در حمله تروریستی تورنتو

تصاویر ۱۰ كشته در حمله تروریستی تورنتو خشكشوئی آنلاین تصاویر ۱۰ كشته در حمله تروریستی تورنتو


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین به نقل از وب سایت خبرگزاری رویترز، حمله شب گذشته یك خودرو به عابران در تورنتو ده كشته بر جای گذاشته است گفته می گردد مظنون این حادثه شناسایی شده است. رویترز در این گزارش ادامه داد: پلیس كانادا هویت عامل حادثه برخورد خودروی ون به رهگذران در یكی از خیابان های اصلی تورنتو را كه ۱۰ نفر كشته و ۱۶ نفر زخمی برجای گذاشت، شناسایی كرده است. پلیس مظنون را "الك میناسیان"، ۲۵ ساله معرفی كرده است.

این واقعه حدود ساعت ۱۳: ۳۰ پس از ظهر به وقت محلی در تقاطع خیابان های یانگ و فینچ رخ داد؛ ایرانی های بسیاری در این بخش از شهر زندگی می كنند.راننده از محل حادثه فرار كرد، اما پلیس او را كمی دورتر بازداشت كرد. یك شاهد حادثه به بی بی سی گفت كه راننده ابتدا وارد پیاده رو شد به عده ای كوبید، به خیابان برگشت و كمی جلوتر مجددا در پیاده رو به مردم كوبید. بازداشت فرد مظنون به دنبال رویارویی با پلیس انجام شد. تصاویر ویدئویی رهگذران ظاهرا راننده را در حالیكه شیئی را به سمت ماموران نشانه گرفته نشان داده است. ماموران رو به مظنون فریاد می زدند زمین بیفتد. این مرد سپس بدون شلیك گلوله دستگیر می گردد.

پیتر یوئن معاون پلیس تورنتو اظهار داشت كه تحقیقات در مورد راننده در جریان است و از شاهدان عینی خواست پا پیش بگذارند. هنوز رسما تایید نشده كه این حمله عمدی بوده است.

مدیران بیمارستان سانی بروك تورنتو گفتند كه شماری از زخمی ها به این بیمارستان منتقل شده اند.

پس از حادثه مقامات از مردم خواستند به محل حادثه نزدیك نشوند. خدمات مترو هم در این بخش از شهر متوقف گردید.

تصاویر انتشار یافته ماموران مسلح پلیس و امدادگرانی را نشان داده است كه برای كمك به مصدومان به محل شتافتند.

گری لانگ سخنگوی پلیس تورنتو به شبكه "گلوبال نیوز" كانادا اظهار داشت: "گزارش ها حاكیست كه یك ون سفیدرنگ از جدول گذشت، روی پیاده روی خیابان یانگ، در ضلع جنوبی فینج، رو به جنوب راند، و احیانا به هشت تا ۱۰ نفر كوبید، البته این ارقام هنوز تایید شده نیست." جاستین ترودو نخست وزیر كانادا در توییتی از اتاوا نوشت: "ما با همه كسانی كه در حادثه تقاطع خیابان یانگ و فینچ تورنتو دستخوش قرار گرفته اند همدردی می نماییم." او از امدادگران و پلیس كه به صحنه شتافتند قدردانی كرد و گفت، اوضاع را از نزدیك دنبال می كند.

جان توری شهردار تورنتو هم این را "یك حادثه فاجعه بار" توصیف كرد.

در سال های اخیر حملات رانندگان به رهگذران در اروپا و آمریكا افزایش یافته است.

در اكتبر سال ۲۰۱۷ مردی در نیویورك وانتی را در مسیر دوچرخه سواران راند و هشت نفر را كشت. رضا هاشمی كه در همان محل مغازه عكاسی دارد، به بی بی سی فارسی می گوید: "یك مشتری ایرانی برای عكس گرفتن آمده بود. به او گفتم كه برود آن طرف خیابان پارك كند. وقتی برگشت یك دقیقه بعد صدای جیغ و داد آمد." وی خاطرنشان كرد كه از ساختمان بیرون رفت و دید كه مردمی روی زمین افتاده و عده ای مجروح شده اند.

این شاهد می گوید: "آن طرف خیابان یانگ كه حادثه روی داد پیاده روهای پهنی دارد و تیربرق هم جلوی راه نیست و راننده توانسته به راحتی بیاید در پیاده رو و مسافتی را در پیاده رو رانده و بعد دوباره به خیابان یانگ بازگشته و جلوتر دوباره به درون پیاده رو بازگشته است."

او می گوید: راننده حتما خوب محل را می شناخته و می دانسته كه اتومبیل از داخل پیاده روی آنجا می تواند رد شود. اگر مشتری من یك دقیقه دیرتر آمده بود، كشته می شد.

هاشمی می افزاید: بلافاصله پلیس آمد.

مجتبی درخشان، كارمند كتاب فروشی پگاه در نزدیكی چهارراه یانگ و فینچ، می گوید: پس از حادثه، "نیروهای امنیتی از ما خواستند كه از مغازه هایمان بیرون نیاییم."

او افزود، حالا مغازه های سمت غربی خیابان یانگ را بسته اند. سمت شرقی كه كتابفروشی در آنجا واقع است اما باز است.

یك شاهد عینی دیگر كه به انگلیسی شكسته صحبت می كرد به رسانه های محلی اظهار داشت: "وانت سفیدی را دیدم كه ناگهان وارد پیاده رو شد و خیلی ها فریاد می زدند 'ماشین را نگه دار!' اما او همانطور راند و به برخی از مردم كوبید. دیدم كه سه نفر روی زمین افتاده اند و اصلا تكان نمی خوردند."

یك شاهد هم به "سیتی نیوز" اظهار داشت كه راننده مرد بود و هر كس سر راهش بود را زیر می گرفت. 52310

1397/02/04
16:00:59
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین