فیلم نتایج انتخابات لبنان از پیروزی حزب الله خبر می دهد

فیلم نتایج انتخابات لبنان از پیروزی حزب الله خبر می دهد خشكشوئی آنلاین فیلم نتایج انتخابات لبنان از پیروزی حزب الله خبر می دهد


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین، نتایج اولیه و غیررسمی انتخابات پارلمانی لبنان نشان داده است كه حزب الله و متحدانش توانسته اند رای بالایی را كسب كنند. در حوزه «جنوب 3» شامل شهرهای نبطیه، بنت جبیل، مرجعیون و حاصبیا ائتلاف حزب الله و متحدانش در لیست موسوم به «امید و وفاداری» موفق به كسب 11 كرسی این حوزه شده است. در این حوزه 46 نامزد در 6 لیست برای كسب 11 كرسی مجلس رقابت كردند. از این حوزه 8 نفر شیعه، 1 سنی، 1 دروزی و 1 ارتدكس راهی پارلمان می شوند. به گزارش ایرنا، حزب الله در انتخابات پارلمانی لبنان 13 كاندیدا را معرفی كرده كه با كاندیداهای جنبش امل و احزاب و شخصیت های نزدیك به این دو حزب در قالب لیست های مشترك در حوزه های مختلف ائتلاف كرده بود. بر مبنای آمار اولیه فهرست «امید و وفاداری» همینطور موفق به كسب تمامی 7 كرسی حوزه «جنوب 2» یعنی شهرهای صور و الزهرانی شده است. از این حوزه 6 نفر شیعه و 1 كاتولیك را به مجلس می روند. در حوزه «جبل 3» یا بعبدا از 6 كرسی، 4 كرسی به فهرست مشترك حزب الله و حزب مسیحی «جریان ملی آزاد» رسید. 2 شیعه و 2 مسیحی مارونی از این فهرست به مجلس راه می یابند.

بر اساس گزارش ها، ائتلاف حزب الله و همپیمانانش در حوزه «بقاع 3» شامل شهرهای بعلبك و الهرمل نیز پیشتاز است و دست كم 8 كرسی را بدست آورده است.

در این حوزه 47 نامزد در قالب 5 لیست برای رسیدن به 10 كرسی اختصاص یافته رقابت كردند تا 6 شیعی، 2 سنی، 1 مارونی و 1 كاتولیك به مجلس بروند. همینطور گزارش شده، «جریان المرده» از احزاب مسیحی همپیمان حزب الله در حوزه انتخابی «شمال 3» موفق به كسب 4 كرسی از مجموع 10 كرسی های این حوزه شده است.

در حوزه انتخابی «بیروت 2» نیز فهرست «وحدت بیروت» متشكل از ائتلاف حزب الله، جنبش امل، جریان ملی آزاد و «جمعیت خیریه اسلامی»، موفق به كسب 4 كرسی از 11 كرسی پارلمان شده است. این در شرایطی است كه بیروت 2 یكی از حوزه های نفوذ جریان المستقبل به رهبری «سعد الحریری» محسوب می شد. همینطور گزارش شده فهرست جریان المستقبل در حوزه «جنوب 1» كه شامل صیدا و جزین می شوند تنها موفق به كسب یك كرسی از پنج كرسی در رابطه با این حوزه شده است. آمارهای اولیه همینطور نشان داده است كه در حوزه «شمال 2» شامل طرابلس و شهرهای اطراف، فهرست وابسته به «نجیب میقاتی» رقیب سعد الحریری 4 كرسی از 11 كرسی را بدست آورده است. جریان المستقبل هم 4 كرسی و لیست وابسته به «رشید كرامی» هم 3 كرسی را كسب كرده است.
شیخ نعیم قاسم معاون دبیر كل حزب الله در حال رآی دادن در همین حال صدا و سیما به نقل از شبكه تلویزیونی المنار گزارش داده است: برپایه آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی لبنان در حوزه انتخابیه دوم بیروت، فهرست وحدت بیروت (شامل حزب الله، جنبش امل و هم پیمانان) چهار كرسی، فهرست المستقبل شش كرسی و فهرست لبنان حرزان (به ریاست فواد مخزومی) یك كرسی را به دست آورده اند.

پیشتازی فهرست انتخاباتی مقاومت و هم پیماناش در حوزه بعبدا
با انتشار خبر پیروزی فهرست مقاومت و هم پیمانانش در حوزه های انتخاباتی جنوب لبنان، مردم در خیابان ها به شادی و سرور پرداختند.

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی از نتایج انتخابات لبنان
رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام نمود: انتخابات لبنان، تسلط حزب الله بر این كشور را تقویت می كند و در مقابل آمریكا را در تنگنا قرار می دهد. آخرین نتایج شمارش آراء در حوزه انتخابیه طرابلس لبنان حاكی از آن است كه فهرست المستقبل پنج كرسی ( محمد كباره- سمیر الجسر- دیما جمالی- عثمان علم الدین و سامی فتفت) فهرست العزم به ریاست نجیب میقاتی چهار كرسی ( نجیب میقاتی- جان عبید- علی درویش و نقولا نحاس) و فهرست الكرامه به ریاست فیصل كرامی دو كرسی ( فیصل كرامی و جهاد الصمد) را به دست آورده اند.

تصاویر شادی مردم در مناطق مختلف لبنان به خاطر پیروزی فهرست مقاومت
همزمان با انتشار نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات پارلمانی لبنان، مردم در مناطق مختلف این كشور همچون صور، بعلبك، هرمل و ضاحیه جنوبی بیروت، پیروزی فهرست های مورد حمایت مقاومت را جشن گرفتند و با حمل پرچم های حزب الله در خیابان ها به شادی پرداختند. 52310 Video/Audio Link

1397/02/17
12:52:43
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: اتو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین