واكنش ها به جنجال ترامپ ادامه دارد

واكنش ها به جنجال ترامپ ادامه دارد خشكشوئی آنلاین واكنش ها به جنجال ترامپ ادامه دارد


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین، دبیر كل سازمان ملل در واكنش به خروج آمریكا از برجام، از دیگر كشورها درخواست نمود تا به تعهدات خود تحت این توافق نامه پایبند باشند.

«آنتونیو گوترش» بعد از خروج آمریكا از برجام از دیگر كشورهای حاضر در برجام خواست تا به صورت كامل تعهدات خویش را انجام دهند.

گوترش اظهار داشت: من بسیار نگران خروج آمریكا از برجام و شروع تحریم های جدید ضد ایران هستم. من دیگر شركت كنندگان در این توافق را به انجام كامل تعهدات خود تحت برجام فرا می خوانم و از اعضای دیگر سازمان ملل متحد می خواهم كه از این توافقتنامه حمایت كنند.
معاون وزیر خارجه آلمان

معاون وزیر امور خارجه آلمان در واكنش به خروج آمریكا از برجام اظهار داشت كه اروپائیان باید تا جایی كه می توانند توافق هسته ای با ایران را حفظ نمایند.

«میكائیل راث» در یك پیام توئیتری اعلام نمود كه تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریكا برای خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ ایران «خبری خوبی از جانب واشنگتن نبود».

وی در این پیام توئیتری نوشت: «اكنون ما اروپائیان باید تا جایی كه می توانیم توافق هسته ای با ایران را حفظ كنیم».

ترزا می

نخست وزیر انگلیس در واكنش به تصمیم ترامپ اعلام نمود: برجام پشتوانه حقوقی به نام قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دارد و مفاد آن كماكان برای جهانیان لازم الاجرا است.

ترزا می دقایقی پیش و به دنبال اعلام ترامپ در خصوص خروج یكجانبه از برجام با صدور بیانیه ای اعلام نمود: از تصمیم ترامپ درباره برجام متأسفیم.

نخست وزیر انگلیس ادامه داد: سه كشور انگلیس، فرانسه و آلمان به توافق هسته ای متعهد خواهند بود.

ترزا می اضافه كرد: به همه كشورهای جهان یادآور می شوم كه برجام، پشتوانه ای حقوقی به نام قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل دارد و مفاد آن كماكان برای جهانیان لازم الاجرا است.
دونالد تاسك

دونالد تاسك رئیس شورای اروپا
به دنبال اعلام ترامپ درباره خروج یكجانبه این كشور از برجام در پیامی توئیتری اعلام نمود: رهبران اتحادیه اروپا درباره تصمیم دونالد ترامپ درباره ایران گفتگو خواهند كرد تا این اتحادیه رویه واحدی را در این مورد در پیش بگیرد.

رئیس شورای اروپا در این باره ادامه داد: این نشست مهم هفته آینده در سوفیه برگزار می گردد.
مسكو

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام نمود: خروج آمریكا از برجام، تهدیدی ضد امنیت بین الملل است.

به گزارش اینترفكس، وزارت خارجه روسیه دقایقی پیش و به دنبال اعلام ترامپ در خصوص خروج یكجانبه از برجام با صدور بیانیه ای اعلام نمود: خروج آمریكا از این توافق نقض حقوق بین الملل بوده و اختیارات آژانس بین المللی انرژی اتمی را تضعیف خواهد نمود.

در بیانیه صادره از جانب وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: تصمیم رئیس جمهوری آمریكا برای خروج از برجام تهدیدی ضد امنیت بین الملل به شمار می آید.


عادل الجبیر

وزیر خارجه عربستان ضمن تكرار ادعاهای بی پایه خود ضد ایران اعلام نمود كه ریاض از بازگشت تحریم های اقتصادی آمریكا ضد ایران استقبال می كند.

«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در توییتر خود از خروج آمریكا از برجام استقبال كرد.

الجبیر در توییتر خود نوشت كه از تصمیم آمریكا برای خروج از توافق هسته ای و بازگرداندن تحریم های اقتصادی ضد ایران حمایت می نماییم.

وی در ادامه افزود كه عربستان با شركای خود همكاری خواهد نمود تا با آنچه «خطر سیاست های دشمنانه ایران» خواند، مقابله كند.


نخست وزیر ایتالیا پائولو جنتیلونی

در پی اعلام خروج رئیس جمهوری آمریكا از توافق هسته ای با ایران، نخست وزیر ایتالیا خواهان حفظ برجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیندو، پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا به دنبال اعلام ترامپ در خصوص خروج یكجانبه از برجام اعلام نمود: ما خوستار حفظ برجام هستیم.

نخست وزیر ایتالیا ادامه داد: توافق هسته ای نقش مهمی در امنیت منطقه دارد و بنابراین باید حفظ شود.
مصر

وزارت امور خارجه مصر با طرح ادعای واهی در خصوص دخالت ایران در امور كشورهای عربی، اعلام نمود كه تصمیم آمریكا برای خروج از برجام را به دقت دنبال كرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای اعلام نمود كه با دقت زیادی تصمیم آمریكا پیرامون خروج از توافق منعقده بین ایران و 1+5 درباره برنامه هسته ای ایران را دنبال كرده است.

قاهره در این بیانیه اعلام نمود كه «ضمن تقدیر از تمایل آمریكا و جامعه بین الملل برای پرداختن به همه مسائل منطقه ای و بین المللی در رابطه با برنامه هسته ای ایران و دخالت های ایران در امور كشورهای عربی، بر متعهد ماندن ایران به تعهدات كاملش طبق پیمان منع گسترش سلاح های اتمی و توافق ضمانت های فراگیر با آژانس بین المللی انرژی هسته ای كه ضامن ادامه وضعیتش در مقام كشوری فاقد سلاح اتمی باشد، تاكید می كند».

وزارت امور خارجه مصر «موضع ثابت قاهره بر لزوم حفظ امنیت و ثبات منطقه» را یادآوری كرد و از اینكه «سیاست هایی كه هدفش توسعه دامنه نفوذ در محیط عربی و تاثیر منفی بر امنیت ملی عربی باشد» ابراز نگرانی كرد.

مصر در انتها این بیانیه بر «اهمیت مشاركت طرف های ذینفع عربی در هر گفتگویی درباره آینده وضعیت منطقه و بخصوص در ارتباط با احتمالات اصلاح توافق هسته ای با ایران» تاكید كرد و از همه قدرت های منطقه ای همچون ایران خواست تا سیاست ها و تدابیری را كه هدفش خدشه وارد كردن به امنیت منطقه عربی است، متوقف كنند.

وزارت خارجه مصر همینطور در انتها ابراز امیدواری كرد كه تحولات كنونی به درگیری های مسلحانه در منطقه كه امنیت و ثبات آن را تهدید می كند، منجر نشود.

منصور هادی


وزارت خارجه دولت مستعفی یمن از تصمیم آمریكا در خروج از برجام حمایت كرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، وزارت خارجه دولت مستعفی یمن با صدور بیانیه ای اعلام نمود كه از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در خروج از برجام حمایت می كند.

وزارت خانه مذكور در این بیانیه مدعی شده است كه توافق هسته ای در پشتیبانی از منافع حیاتی نه فقط آمریكا بلكه هم پیمانانش در خاورمیانه همچون در یمن شكست خورده است.

در ادامه این ادعاها آمده است كه ایران حوثی های یمن را مسلح می كند و انواع و اقسام تجهیزات نظامی در اختیار آنها قرار می دهد كه این مسأله سبب به خطر افتادن ثبات منطقه شده است.

وزارت خارجه دولت مستعفی یمن همینطور اعلام نمود كه به مبارزه با حوثی ها با حمایت ائتلاف متجاوز سعودی ادامه می دهد.

52310

1397/02/19
13:12:49
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین