از فاطمی تا بهشت

از فاطمی تا بهشت خشكشوئی آنلاین: محمدعلی افشانی در جلسه روز آتی (یكشنبه) شورای شهر تهران سوگندنامه خویش را در حضور نمایندگان مردم در شورا قرائت می كند و بعنوان شانزدهمین شهردار پایتخت مقرر است با وجود همه مشكلات پیش رویش در شهرداری برای تهرانی بهتر و با شعار ˮشهر زیست پذیر، شهروند مشاركت پذیرˮ تلاش خویش را آغاز كند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، 21 فروردین ماه امسال بود كه محمدعلی نجفی بعد از هفت ماه و 21 روز مدیریت در شهرداری تهران بنا به آنچه كه خود بیماری می نامید از «بهشت» رفت و سمیع الله حسینی مكارم معاون مالی و اقتصادی اش بعنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب گردید و پس از آن بود كه ماراتن اعضای شورای شهر برای بار دوم در جهت انتخاب شهردار جدید پایتخت شروع شد.

تنها دو روز پس از استعفای نجفی، جلسات اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار جدید برگزار گردید و علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در تشریح چگونگی انتخاب شهردار تهران عنوان نمود كه اعضای شورای شهر تهران همچون دوره قبل با ملاك و معیارهای مشخص شهردار تهران را انتخاب می كنند كه این ملاك ها اعم از پاكدستی، سابقه اجرایی، پیشینه اصلاح طلبی و... است.

وی با اشاره به اینكه در وهله اول اعضای شورای شهر گزینه های پیشنهادی خویش را اعلام می كنند، اظهار داشت: نهایتا از این میان هفت نفر دو نفر بعنوان گزینه های نهایی انتخاب می شوند و از میان آنها دو نفر هم شهردار انتخاب می گردد كه در گام اول اعضای شورای شهر نام 28 نفر از كاندیدای اولیه را درون گوی شیشه ای انداخته و نهایتا پس از چند روز برگزاری جلسات مختلف نام هفت نفر را از این میان انتخاب كردند كه آقایان افشانی، حسینی مكارم، حناچی، میرزایی، حجتی، انصاری لاری و حسینی انتخاب شدند.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در ایام شانزدهم و هفدهم اردیبهشت ماه اعضای شورای شهر روزهای سختی را پشت سر گذاشتند؛ چون كه به غیر از انصاری لاری و حجتی كه پیش از این انصراف داده بودند، مابقی كاندیداها نسبت به تشریح برنامه های خود در دو ساعت اقدام نمودند كه در یك ساعت اول كاندیداها به تشریح برنامه ها و در ساعت دوم هم به پرسش و پاسخ با اعضای شورای شهر پرداختند.

با تشریح برنامه های كاندیداها و همینطور به دنبال انصراف حجت میرزایی از رقابت های كاندیداتوری شهرداری تهران، اعضای شورای شهر نهایتا از میان آقایان افشانی، حسینی مكارم، حناچی و حسینی كه به مرحله یك چهارم نهایی راه یافته بودند، آقایان افشانی و حسینی مكارم را بعنوان دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب كردند كه با در نظر گرفتن یك هفته تنفس برای بررسی دقیق تر دو كاندیدای راه یافته به نیمه نهایی، نهایتا محمدعلی افشانی را با 19 رای موافق، یك رای سفید و یك رای مخالف راهی ساختمان شیشه ای «بهشت» كردند.

23 اردیبهشت ماه محمدعلی افشانی بعنوان شهردار منتخب انتخاب گردید و همان روز محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام نمود كه پرونده وی را برای دریافت حكم از جانب وزیر كشور، به وزارت كشور ارسال كرده است و نهایتا بعد از سه روز در 26 اردیبهشت ماه حكم افشانی بعنوان شهردار تهران از جانب رحمانی فضلی وزیر كشور صادر شد و در جلسه عصرگاهی كه با حضور استاندار، اعضای شورای شهر و... برگزار گردید به وی تقدیم شد و افشانی بعنوان شهردار شانزدهم پایتخت با همراهی اعضای شورای شهر به ساختمان «بهشت» رفت و اتاق خویش را تحویل گرفت.

فردا یكشنبه در آخرین جلسه اردیبهشت ماهی شورای شهر مقرر است كه محمدعلی نجفی سوگندنامه ای را در صحن شورای شهر تهران و در حضور نمایندگان مردم در شورا و اصحاب رسانه قرائت كند تا بتواند رسما كار خویش را در بهشت آغاز كند. با این حال به نظر می رسد افشانی در اداره شهر حدودا هشت میلیونی تهران راه دشواری را در پیش دارد به گونه ای كه محمدجواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه داشتن ۹ معاونت دریك سازمان در هیچ كجای دنیا قابل پذیرش نمی باشد، اظهار نمود: باید تغییر تجدید نظری درمورد این سازمان و سازمان های تابعه انجام شود؛ چون كه پیش از این با نگاه تصدی گرایانه این سازمان ها بوجود آمده است و مانیازمند آن هستیم كه در آنها تغییراتی داده شود.
حق شناس با اشاره به اینكه باید فاصله بین مردم و شهرداری كم شود و نگاه مردم اصلاح شود، اضافه كرد: ما نیازمند اعتماد به جوانان در سطح مدیریت، تصمیم گیری و تصمیم سازی در عرصه های محلی، منطقه ای و سازمانی هستیم كه باید با صبر و حوصله این موارد را اصلاح نماییم.
وی با اشاره به اینكه افشانی با مهمترین مسئله كه همان مدیریت انتظارات است روبروست، اظهار داشت: یكی از اشتباهات گذشته این است كه حجم زیادی از انتظارات توسط گروه های رقیب تعریف شده كه باید این مسئله مورد بازنگری قرار گیرد.
همینطور میرلوحی معاون اجرایی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه پاكدستی، شفافیت، صرفه جویی، چابك سازی سازمانی، ارتقای سطح دانش و تحصیلات و مهارت كاركنان جز اولویت ها و مصوبات شورا است كه امیدواریم با استقرار شهردار جدید این اقدامات سرعت بیشتری به خود بگیرد، اضافه كرد: در این هشت ماه موفقیت و پیشرفت های خوبی داشتیم و امیدواریم شهردار منتخب با سرعت بیشتر این موارد را بپیماید.
وی با اشاره به اینكه افشانی اصلاح طلبی است كه پاكدستی اش در این 20سال ثابت شده و در حوزه اجرایی دارای سبك و نظر است، اضافه كرد: افشانی رزومه خوبی در سازمانهای مختلف داشته و دارای انضباط و استاندارد خاصی در كار است و امید است آثار خوبی را از وی در شهر شاهد باشیم، بعنوان مثال هم اكنون با 52 هزار میلیارد بدهی روبرو هستیم كه هر ساله هم این رقم افزایش می یابد كه باید این مسئله مدیریت و مهندسی شود وگرنه این بدهی ظرف مدتی چند برابر می گردد یا 36هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه های نیمه تمام نیاز داریم یعنی تا سه سال دیگر عملا در برنامه ها و زمین قبلی ها بازی می نماییم و تا این پروژه ها را به سامان نرسانیم، نمی توانیم كار جدیدی را انجام دهیم و این مهندسی می خواهد كه آقای افشانی قول داد پروژه ها را اولویت بندی و استاندارسازی كند.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، آنطور كه از شواهد و قرائن و سخنان اعضای شورای شهر بر می آید افشانی راه سختی را در شهرداری مغروض و فربه تهران در پیش دارد و حال باید دید شهردار شانزدهم چگونه از پس هفت خان شهرداری بر می آید.

گزارش از مژگان انصاری
1397/02/29
14:12:17
5.0 / 5
5017
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین