سند ارتقای وضعیت زنان سیستان و بلوچستان تدوین می گردد

سند ارتقای وضعیت زنان سیستان و بلوچستان تدوین می گردد خشكشوئی آنلاین: مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در سیستان و بلوچستان تدوین می گردد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا- به نقل از روابط عمومی اداره كل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان، دكتر مریم پویا با اشاره به تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: سند ملی برپایه قانون اساسی جمهوری اسلامی، اسناد فرادستی همچون سند چشم انداز 1404، سند توسعه استان، سیاست های ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری به منظور كوشش برای احقاق حقوق همه مردم تدوین می گردد.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: توجه مسئولانه به پایداری محیط زیست و توسعه ظرفیت های استانی، تحقق عدالت جنسیتی در جهت محقق ساختن اقتصاد مقاومتی با تاكید بر شناسایی و رصد شاخص های مؤثر بر وضعیت زنان و خانواده و توجه ویژه به نقش سازنده زنان و بهره مندی جامعه از سرمایه انسانی آن ها در فرآیند توسعه پایدار متوازن از اهداف تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در سیستان و بلوچستان است.
وی اضافه كرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان با رویكرد توانمندسازی در چهار بعد افزایش دانش، سلامت، امنیت و آگاهی، مطالعه وضع موجود و تحلیل آن ها، مشاركت های سیاسی اجتماعی اقشار مختلف زنان، ارتقای تاب آوری فردی و اجتماعی، توجه به مسئله تحكیم بنیان خانواده و تقویت زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی خانواده، عرضه راهكار و معرفی شاخص ها، تدوین می گردد.
پویا خاطرنشان كرد: شناسایی وضعیت موجود زنان و خانواده در استان ها بر اساس اطلاعات پایه مستند، ارزیابی وضعیت موجود برپایه مقایسه داده ها با میانگین كشوری با لحاظ تفكیك جنسیتی تا حد ممكن و فهرست بندی مشكلات و فرصت های مهم از اهداف تدوین این سند است.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان تجزیه و تحلیل علل اصلی مسائل و خلأهای ظرفیتی، اولویت بندی مسائل، تدوین نتایج مورد انتظار از توسعه جهت حل مسائل با استفاده از زبان تغییر، برنامه ریزی عملیاتی مكان محور برای بهبود وضعیت زنان و خانواده و تدوین طرح پایش و ارزیابی را از دیگر اهداف تدوین این سند بیان كرد.
وی تصریح كرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پرداختن به مسئله تحكیم خانواده با استفاده از ظرفیت سازی، ارتقای تاب آوری فردی و اجتماعی و تقویت زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی خانواده را همچون اولویت های كاری خود قلمداد می كند و با برنامه ریزی مشاركتی و با استفاده از دانش، تجربه و مهارت های موجود در لایه های مختلف، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده را در استان های كشور تدوین كرده و به مرحله اجرا می رساند.
پویا اضافه كرد: دفتر امور زنان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با بهره گیری از ظرفیت های علمی تخصصی استان و مشاركت مدنی با عنایت به ظرفیت و به فراخور شرایط منطقه ای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان را تدوین می كند.
1397/02/31
15:38:57
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین