در مراسم امضای تفاهم نامه میان اتحادیه تاكسیرانی كشور و بنیاد شهید عنوان شد

واگذاری 5000 تاكسی به فرزندان ایثارگران، رونمایی از سامانه پایش ناوگان دانش آموزی طی روزهای آتی

واگذاری 5000 تاكسی به فرزندان ایثارگران، رونمایی از سامانه پایش ناوگان دانش آموزی طی روزهای آتی خشكشوئی آنلاین: تفاهم نامه تولید 5000 شغل برای فرزندان ایثارگران با استفاده از واگذاری تاكسی شهری با مشاركت بنیاد شهید و امور ایثارگران امضاء شد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در این جلسه تفاهم نامه كه بامداد امروز برگزار گردید مجید عبداللهی رییس هیأت مدیره اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور با اشاره به اینكه حوزه حمل و نقل عمومی در كشور از حوزه هایی است كه به علت ارتباط مستقیم با شهروندان توجه به آن ضروری می باشد، اظهار داشت: هم اكنون یكی از برنامه های جدی و در دستور كار دولت، نوسازی حمل و نقل عمومی در كشور است.

وی ادامه داد: رسالتی كه اتحادیه تاكسیرانی در نظر دارد همكاری در پیشبرد این طرح بوده و در كنار آن توجه به اثرات جانبی اجرایی شدن این طرح است. همینطور یكی از مباحث مربوط به حوزه حمل و نقل عمومی بحث اشتغال است و استفاده از ظرفیت حمل و نقل در كشور و پرداختن به آن به منظور اشتغال زایی از موضوعات دیگری است كه در دستور كار است.

عبداللهی افزود: پیش از این تفاهم نامه، تفاهم نامه ای با كمیته امداد امام خمینی(ره) منعقد شد كه بر اساس آن تلاش شد تا از مددجویان استفاده گردد و بخشی از مأموریت های تاكسیرانی توسط مددجویان صورت گیرد و همینطور برای مددجویان هم شغل تولید شود.

رییس هیأت مدیره اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور خاطرنشان كرد: در این تفاهم نامه هم كه با بنیاد شهید و امور ایثارگران منعقد شد. هم افزایی میان اتحادیه تاكسیرانی و بنیاد شهید صورت گرفته است و امید داریم به سمتی حركت نماییم كه به نحو مطلوب از ظرفیت های بوجود آمده در این زمینه استفاده گردد.

در ادامه این جلسه مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی هم با اشاره به اینكه اتحادیه تاكسیرانی مجری نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه تاكسیرانی در كشور است، اظهار نمود: از ابتدای سال 95 تا كنون 71 هزار تاكسی فرسوده را از رده خارج كردیم و 61 هزار تاكسی هم تحویل دادیم و 10 هزار تاكسی هم فرآیند اسقاط بدون جایگزین را طی كردند.

وی با اشاره به اینكه طرح نوسازی تاكسی های فرسوده یكی از طرح های موفق دولت می باشد، اظهار داشت: برای سال جاری نوسازی 40 هزار تاكسی را در دستور كار داریم كه این اقدام یكی از مهمترین اقدامات اتحادیه تاكسیرانی است.

ضامنی در ادامه افزود: اعتقاد داریم همه دستگاه ها بایستی همكاری كنند تا مقوله اشتغال حل شود و با عنایت به اینكه حوزه تاكسیرانی اشتغال پایدار می باشد. تفاهم نامه هایی در این زمینه منعقد كردیم كه در تفاهم نامه اول با كمیته امداد امام خمینی (ره) 5000 دستگاه تاكسی واگذار شد و در تفاهم نامه امروز هم كه با بنیاد شهید منعقد كرده ایم هم 5000 دستگاه به فرزندان ایثارگران كه واجد شرایط دریافت تاكسی هستند واگذار می گردد و امیدواریم با این اقدامات در كاهش نرخ بیكاری در كشور نقش داشته باشیم.

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی شهری كشور در بخش دیگری از صحبت هایش به سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) اشاره نمود و اظهار داشت: در سرویس مدارس هم هر از گاهی شاهد وقوع اتفاقات ناگواری هستیم. به همین منظور در تفاهم نامه ای مشترك با آموزش و پرورش و وزارت كشور سامانه سپند را طراحی كردیم كه در ایام آتی از آن رونمایی خواهد شد.

در ادامه این جلسه مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران هم اظهار نمود: امسال دو اولویت اساسی در بنیاد شهید داریم كه یكی از آنها رفع مشكل بیكاری بعضی از فرزندان ایثارگران است.

وی ادامه داد: اغلب ایثارگران از سن كار گذشته اند و عموما فرزندان جانبازان و شهیدان و ایثارگران در سن اشتغال هستند و دغدغه آنان هم فرزندان شان است كه این اتفاق می تواند به ایجاد 5000 شغل برای این افراد كمك نماید و امیدواریم بتوانیم با این كار مشكل بیكاری ایثارگرانی كه تحصیلات عالیه ندارند و امكان استخدام هم برای آنها فراهم نیست حل شود. همینطور به این افراد برای دریافت تاكسی 20 تا 25 میلیون تسهیلات می دهیم و فرزندان ایثارگرانی كه درصد جانبازی آنان بالا است در اولویت دریافت تاكسی هستند.
1397/03/05
14:23:06
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: اشتغال , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین