معاون درمان وزارت بهداشت:

مراقبت در منزل، مقرون به صرفه ترین روش نگهداری از مبتلایان به سرطان است

مراقبت در منزل، مقرون به صرفه ترین روش نگهداری از مبتلایان به سرطان است خشكشوئی آنلاین: معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: شرایط مختلفی برای عرضه مراقبت های حمایتی و تسكینی وجود دارد كه می توان به خدمات بخش بستری بیمارستانی، كلینیك سرپایی و مراقبت در منزل اشاره نمود كه خدمات مراقبت در منزل از سایر روش ها مقرون به صرفه تراست. در این مدلها نیاز بیماران به بستری به مفهوم بستری برای گذران روزهای آخر زندگی نبوده، بلكه در جهت كنترل عوارض و مدیریت برخی علائم جسمی صورت می گیرد.به گزارش وبدا، دكتر قاسم جان بابایی در در نشست هماهنگی مسئولان اجرایی و رابطان علمی برنامه مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان در مراكز منتخب كشور، اظهار داشت: مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان، نگاهی برای بهبود كیفیت زندگی بیمار و خانواده او هنگام مواجهه با مشكلات در رابطه با بیماری سرطان از لحظه تشخیص تا زمان آخر زندگی است.

وی با اشاره به اجرایی سازی برنامه مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: اهم مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان شامل ارزیابی بیمار و خانواده، مدیریت علائم جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی و آموزش به بیمار، خانواده و مراقبان است.

جان بابایی به اهمیت عرضه خدمات تسكینی اشاره نمود و اظهار داشت: اهمیت عرضه زودهنگام این مراقبت ها و در مراحل اولیه در این است كه از انباشته شدن نیازهای بیمار، خانواده و مراقبان وی، پیچیده شدن خدمات بعدی همینطور انجام اقدامات بی مورد و هزینه بر جلوگیری خواهد نمود.

وی خاطرنشان كرد: تابحال كمیته علمی، كارگروه های تدوین دستورالعمل و درسنامه های مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان در ستاد وزارت بهداشت تشكیل شده همینطور دستورالعمل مدیریت مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان و آیین نامه تاسیس و بهره برداری مركز سرپایی مراقبت های حمایتی و تسكینی سرطان تدوین شده است.

جان بابایی در ادامه اظهار داشت: در جهت توانمندسازی نیروی انسانی متخصص در این زمینه كوریكولوم و درسنامه های پزشكی و پرستاری كنترل علائم جسمی تدوین و با كسب مجوز دوره آموزش مهارتی و حرفه ای از معاونت آموزشی وزارت (ویژه پزشكان و پرستاران) دوره كوتاه مدت آموزشی برای پزشكان و پرستاران در اردیبهشت و خرداد ۹۷ برگزار شده است.

به گزارش وبدا معاون درمان وزارت بهداشت در انتها اظهار داشت: مراقبت های حمایتی و تسكینی از بیمار مبتلا به سرطان، در كاهش عوارض بیماری تاثیر زیادی دارد.
1397/03/13
18:03:05
5.0 / 5
4846
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین