تصاویر ماجرای شهادت پرستار ۲۱ ساله فلسطینی چه بود؟

تصاویر ماجرای شهادت پرستار ۲۱ ساله فلسطینی چه بود؟ خشكشوئی آنلاین تصاویر ماجرای شهادت پرستار ۲۱ ساله فلسطینی چه بود؟


«من برگشتم و عقب نشینی نخواهم كرد! با گلوله های خود به من حمله كنید، من نمی ترسم!» آخرین جملاتش در صفحه اجتماعی شخصی اش بوده، روزی كه به حصار مرزی غزه می رود، با روپوش سفید. می رود كه كنار هم نوعانش از حق طبیعی خودشان دفاع كند، شاید ابزار جنگ در دست نگیرد، اما دستانش التیام بخش است، آن جا كه بالای سر هر زخمی می رسد و زخم های شان را درمان می كند. شاید زخم های جسمشان را ترمیم كند، اما بودنش در آن جا، در آن زمانه پر از بی عدالتی مرهمی ست هم برای خودش هم برای مردمانش كه دوش به دوش یكدیگر ایستاده اند. نامش «رزان اشرف ال نجار» است، 21 سال بیشتر سن ندارد و اخیرا طعم مادر بودن را چشیده، اما روزگار بر او چه كرده كه داوطلبانه لباس رزم خودش، همان روپوش سفید را بر تن كرده و چشمش را بر زیبایی های مادرانه بسته و قدم در راهی گذاشته كه بازگشت از آن را كسی نمی داند.

یك روز خونین دیگر در غزه

جمعه اول ژوئن یكی دیگر از روزهای تلخ فلسطینیان بود، البته روزهای سخت و تلخ آن ها 70 سالی می گردد كه تمامی ندارد و حالا مبارزات آن ها وارد فاز دیگری شده است. از روزی كه سفارت امریكا در اسرائیل به بیت المقدس منتقل شد، مردم فلسطین ساكت ننشستند.

روز جمعه آن ها در حصار شرقی خان یونس در جنوب غزه و در چند نقطه مختلف جمع شده و می خواستند به مانند تمام جمعه های هفته های اخیر صدای اعتراض شان را به جهان برسانند. ارتش اسرائیل هم با گازهای اشك آور و دیگر مهمات جنگی از آن ها پذیرایی كردند.

اما نقطه عطف مبارزات روز گذشته جایی بود كه یكی از فلسطینیان با نارنجك به سمت حصارها می رود و زخمی می شود، در این میان پرستار فلسطینی در حالیكه دستانش را بالا گرفته برای كمك به زخمی به سمت حصارها حركت می كند، روپوش سفید و دست های بالا گرفته نشان از پرستار بودن او و حضورش برای كمك داشته، اما تك تیراندازهای اسرائیلی حضورش را تاب نمی آورند و یك تیر در سینه اش می نشانند. ال نجار یكی از نیروهای داوطلب پزشكی فلسطینی بود كه در هنگام شهادت، لباس سفید پرستاری بر تن داشت.

اسرائیل چه می گوید؟
بر اساس قوانین بین المللی حمله به بیمارستان و اسلحه كشیدن روی پزشكان و پرستاران ممنوع می باشد. پس از انتشار خبر شهادت این پرستار، سخنگوی رژیم صهیونیستی تنها گفته موضع را بررسی می كند، اما در بیانیه ای مجزا ارتش شان گفته است كه روز جمعه در پنج نقطه مختلف هزاران نفر از شورشی ها را كه قصد آشوب و برهم زدن زیر ساخت های امنیتی داشته اند، پراكنده كرده است. اما چطور نیروهای آنها زنی با روپوش سفید را تشخیص نداده اند كه برای كمك آمده بود؟ تك تیراندازی كه به ال نجار شلیك كرده است

مردم چه می گویند؟
شهادت ال نجار 21 ساله در شبكه های اجتماعی هم واكنش های زیادی را به دنبال داشت. بسیاری خشم از اسرائیل و تجاوزش به خاك فلسطین را در كنار شهادت این پرستار قرار می دهند و از این رفتار ابراز انزجار می كنند. «مگر اسرائیل قانون سرش می گردد كه بخواهد به نیروهای پزشكی شلیك نكند؟» «واقعا كسی نیست كه به این مورد اهمیت دهد، چون او یك زن مسلمان بود.» «كدام كنوانسیون ژنو؟ كدام جان؟ كدام اتحادیه اروپا؟ هیچ كس اهمیت نمی دهد، برای هیچ كس فلسطین مهم نیست؟» «این اتفاق یك جرم ضد انسانیت است، اما هیچ انسانیتی در اسرائیل وجود ندارد.» «اسرائیل قابل كنترل نیست، آن ها روی غیرنظامیان، پزشكان و كودكان آتش می كشند و بعد پول ها خرج می كنند تا جنایات خودشان را پنهان كنند.» این ها تنها تعداد كمی از واكنش مردم از سراسر جهان به شهادت «رزان اشرف ال نجار» 21 ساله بود.
مادر ال نجار
52310


1397/03/13
18:03:05
5.0 / 5
5854
تگهای خبر: لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین