بسته اخبار اجتماعی در روز یكشنبه

نتیجه معاینه 7 دانش آموز حادثه مدرسه غرب تهران، ورود سازمان انرژی اتمی به درمان سرطان

نتیجه معاینه 7 دانش آموز حادثه مدرسه غرب تهران، ورود سازمان انرژی اتمی به درمان سرطان خشكشوئی آنلاین: معاینه هفت دانش آموز حادثه دیده مدرسه غرب تهران و تایید سلامت روان ناظم مدرسه، اخطار پلیس راه درباره انفجار ترافیكی جاده ها در تعطیلات عیدفطر، مشاركت وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی برای درمان سرطان، تعیین تكلیف بدهی شهرداری تهران به بانك ها و... بخشی از مهم ترین اخبار امروز حوزه اجتماعی بودند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، از روز گذشته تا زمان انتشار این بسته خبری حدود 50 محتوا بر روی خروجی تحریریه اجتماعی ایسنا قرار گرفته است. در ادامه بعضی از مهم ترین اخبار امروز آمده است:
وزیر بهداشت با اشاره به مشاركت این وزارتخانه با سازمان انرژی اتمی برای تولید یك مركز پیشرفته درمان سرطان، اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی تولید یك بیمارستان بی نظیر را در سایت خود شروع كرده و زمانی كه به بهره برداری برسد از نظر فناوری، تكنولوژی، نیروی تخصصی و مهارت در منطقه بی نظیر خواهد بود. از طرفی تشكر می نماییم كه پروژه جدیدی را با دانشگاه علوم پزشكی ایران آغاز كردند و تفاهم نامه اش امروز به امضا رسید.
دكتر كیانوش جهانپور - سخنگوی سازمان غذا و دارو - درباره جزییات تغییر قیمت برخی داروها اظهار داشت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد كه بر مبنای آن شاهد تغییرات قیمت برخی اقلام دارویی تا سقف ۹ درصد خواهیم بود. وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار نمود: بر این اساس میانگین افزایش قیمت دارو هم امسال تا سقف ۹ درصد است و بیش از آن نخواهد بود. این میانگین در سال ۹۶، هفت درصد بوده است. البته با عنایت به اینكه دولت مابه التفاوت ارزی را تخصیص خواهد داد، مشكلی برای بیماران تولید نمی گردد.
علیرضا قنادان - مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاكسیرانی شهر تهران- از نصب برچسب های نرخ جدید كرایه ها تا هفته جاری بر روی ۸۰ هزار تاكسی اطلاع داد. وی با اشاره به افزایش ۱۲.۵ درصدی نرخ كرایه ها، اضافه كرد: نرخ های جدید به صورت سراسری در خطوطی كه پرداخت الكترونیكی موبایلی (فون پی) از سال قبل با كمك شركت های دانش بنیان راه اندازی شده، اعمال شده است.
محمدعلی افشانی - شهردار تهران- از تشكیل كارگروهی برای تعیین تكلیف بدهی شهرداری به بانك ها اطلاع داد. وی در این خصوص توضیح داده و گفته است كه به تازگی ملاقاتی با مدیران عامل بانك های بزرگ داشتیم؛ چون كه حجم بدهی شهرداری به سیستم بانكی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است و بسیار زیاد است و بنابراین بانكها از عرضه تسهیلات به شهرداری ممانعت میكردند.
احمدخاكی - معاون بهزیستی تهران- اعلام نمود كه زمان حضور كودكان در شیرخوارگاه ها كاهش یافته است. وی با اشاره به اینكه در سال قبل ۵۰۱ كودك از شیرخوارگاه ها خارج شده اند، اظهار داشت: ۳۸۳ نفر از این تعداد كودك از شیرخوارگاه ها یا به خانواده های زیستی خودشان و یا به مراكز شبه خانواده واگذار شده و از شیرخوارگاه خارج شده اند.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی زمان فعالیت صندوق پشتیبانی از موسسان مدارس غیردولتی را اعلام نمود. به قول وی، اساسنامه صندوق پشتیبانی از موسسان مدارس غیردولتی در دولت تصویب شده و در مجلس شورای اسلامی هم ۳۰ میلیارد تومان برای صندوق حمایتی در بودجه ۹۷ دیده شده است، ازاین رو فعالیت های خویش را در سال تحصیلی آینده و بعد از تخصیص بودجه با اولویت هایی آغاز می كند.
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علمی گیاه پزشكی كشور، با اشاره به باورهای غلط برای تشخیص قارچ های سمی، تصریح كرد: تشخیص قارچ های سمی با استفاده از جوشاندن در شیر یا آب و قاشق نقره باورهای غلطی است كه پایه علمی ندارند.
هومان لیاقتی - مدیرعامل مركز صلح و محیط زیست- با تاكید بر اینكه جنگ آب در خاورمیانه پیش بینی شده است، اظهار داشت: ما در آینده در خلیج فارس بطور قطع به علت تولید جزایر مصنوعی توسط شیوخ عرب، مناقشات محیط زیستی با كشورهای همسایه خواهیم داشت یا بر سر اختلافی كه بر سر منابع اعم از منابع نفتی، منابع آبی، سیل و... داریم، تولید مناقشات طبیعی است. هم اكنون شاهدیم كه این مناقشات با كشور عراق وجود دارد.
احمد شجاعی - رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور- از معاینه هفت دانش آموز مدرسه ای در غرب تهران از جانب پزشكی قانونی اطلاع داد. طبق اظهارات وی، در این خصوص هفت دانش آموز تحت معاینه قرار گرفته و با عنایت به اینكه هیچ كدام ادعای تجاوز فیزیكی نداشتند، معاینه جسمانی هم بر روی آنان انجام نشد.
سردار محمدحسین حمیدی - فرمانده پلیس راه كشور- درباره انفجار ترافیكی در جاده ها در آستانه تعطیلات عید فطر اخطار داد. وی با اشاره به آمار ناشی از تصادفات رانندگی در تابستان سال گذشته، اضافه كرد: تصادفات در تیرماه افزایش و در مرداد ماه كاهش داشته و این در حالیست كه در شهریور ماه دوباره شاهد افزایش تصادفات بوده ایم؛ به طوریكه در مجموع در طرح تابستانی ۹۶ شمار كشته های تصادفات افزایشی سه درصدی داشته است.
در ادامه پنج خبر پر بازدید امروز تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این خبر، باز نشر می شود:
معاینه ۷ دانش آموز حادثه مدرسه غرب تهران/ ناظم مدرسه مشكل روان نداشت
جزئیات تغییر قیمت برخی داروها/ افزایش نرخ ها به مردم منتقل نمی شود
مشاركت سازمان انرژی اتمی با وزارت بهداشت برای درمان پیشرفته سرطان
آغاز انتصابات جدید در شهرداری تهران از هفته جاری
اعلام فرآیند حذف دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان های تهران

1397/03/20
00:27:24
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: بهداشت , بودجه , تصادف , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین