معاون بهداشت وزارت بهداشت:

تغذیه و بوفه مدارس را باید سر و سامان دهیم

تغذیه و بوفه مدارس را باید سر و سامان دهیم خشكشوئی آنلاین: معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: كارهای پژوهشی حوزه آموزش و پرورش بسیار كاربردی هستند و معاونت بهداشت از طرح های پژوهشی در این حوزه حمایت می كند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا دكتر علیرضا رییسی در نشست مشترك مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهاركرد: وزارت آموزش و پرورش در سال های اخیر همكاری های خوبی با حوزه سلامت داشته است و اگر بتوانیم گروه سنی دانش آموزی كه گروه هدف ما در برنامه های پیشگیری هستند را به خوبی پوشش دهیم، خیلی از اهداف و برنامه ها به نتیجه می رسد.

وی اضافه كرد: در حوزه های دندان دانش آموزان زیر ۱۴ سال، تغذیه، بهبود سبك زندگی و صدمه های اجتماعی دانش آموزان، گروه هدف هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه اظهاركرد: نشست های مشترك بین دو معاونت باید هر دو ماه یك بار برای پیشبرد امور برگزار گردد و در فاصله بین جلسات هم كارشناسان دو حوزه باید درباره برنامه ها جلسه داشته باشند.

رییسی تصریح كرد: در این جلسات باید ضمن مرور ماموریت ها، تفاهمنامه ها و برنامه های مشترك دو معاونت، با نگاه عمق بخشی و كیفیت بخشی به برنامه ها، مقدمات لازم برای تصویب برنامه ها و تصمیم سازی در نشست های دو ماهانه فراهم گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: كارهای پژوهشی حوزه آموزش و پرورش بسیار كاربردی هستند و معاونت بهداشت از طرح های پژوهشی در این حوزه حمایت می كند.

وی با بیان این كه چاقی یكی از نگرانی های ما در مدارس است و باید تغذیه و بوفه مدارس را سر و سامان دهیم، اظهاركرد: می توان با هماهنگی سازمان غذا و دارو و سازمان دانش آموزی، در قالب انعقاد قرارداد با شركت ها یا كارخانجات معتبر غذایی، میان وعده های غذایی سالم را با نشان دو وزارتخانه و با توزیع در بوفه های مدارس به دست دانش آموزان سراسر كشور رساند.

به گزارش وبدا رییسی در انتها اظهار داشت: این میان وعده ها ضمن برخورداری از خصوصیت های سلامتی باید به گونه ای باشند كه نیاز دانش آموزان به مكمل ها و شیر را هم در آینده مرتفع كنند تا مشكلات توزیع شیر و مكمل ها هم از این طریق برطرف شود.
1397/03/23
17:29:55
5.0 / 5
4865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین