شناسایی صفحه مستهجن اینستاگرام با دو میلیون عضو در یزد

شناسایی صفحه مستهجن اینستاگرام با دو میلیون عضو در یزد خشكشوئی آنلاین: رییس پلیس فتا استان یزد اظهار داشت: با عنایت به پیشرفت چشمگیر تكنولوژی شاهد این هستیم كه بعضی افراد سودجو برای كسب درآمد اقدام به بارگزاری محتوای مبتذل و مستهجن نموده و این فضا را ابزاری برای رسیدن به اهداف خود انتخاب نموده اند كه از نظر قانون جرم بوده و باید در برابر قانونی پاسخگو باشند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» اظهار نمود: به دنبال رصد فضای مجازی و مقابله با جرایم ضد اخلاق و عفت عمومی در اینستاگرام با برخورد به پیج 2 میلیون دنبال كننده كه اقدام به انتشار تصاویر و كلیپ های مبتذل و مستهجن كرده بود و با استفاده از این پیج كاربران را به كانال های عمومی در تلگرام دعوت نموده شناسایی و دستگیر گردید.
وی اضافه كرد: با شناسایی صفحه مذكور در اینستاگرام، توسط كارشناسان پلیس فتا كوشش برای احراز هویت واقعی گرداننده اصلی صفحه به صورت ویژه در دستور كار قرار گرفت.
رییس پلیس فتای یزد اظهار داشت: با استفاده از روش های فنی، كارشناسان این پلیس موفق به شناسایی گرداننده صفحه شده و با دستور مقام محترم قضایی متهم به این پلیس فراخوانده شد.
سرهنگ ابوطالبی خاطرنشان كرد: در بازجویی صورت گرفته متهم با عنایت به شواهد و مستندات كارشناسان فنی این پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف و با تشكیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی و تحویل گردید.
این مقام مسئول با اشاره به فصل چهارم از قانون جرایم كامپیوتری خطاب به افراد سودجو، ادامه داد: بر مبنای ماده 14 قانون جرایم كامپیوتری، هركس به وسیله سیستم های كامپیوتری یا مخابراتی محتویات مستهجن را تولید، ارسال، منتشر، توزیع یا معامله كند یا به قصد ارسال یا انتشار یا تجارت، تولید یا ذخیره یا نگهداری كند، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از پنج تا 40میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.
سرهنگ ابوطالبی همینطور در سفارش به خانواده ها، تصریح كرد: والدین باید به این نكته توجه داشته باشند كه در كنار مزایای استفاده از فضای مجازی و شبكه های اجتماعی و دسترسی فزندانشان به این فضا، صدمه ها و تهدیدات فراوانی آنها را تهدید می كند، ازاین رو خانواده ها باید روابط بین اعضا را مستحكم تر نموده و وقت و دقت بیشتری برای فعالیت سایبری فرزندان خود لحاظ كنند.
وی با بیان این كه خانواده ها باید به این مورد توجه داشته باشند كه مجرمین سایبری در این فضا فرزندان آنها را هدف گرفته اند و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود از هر ترفند و روشی استفاده می نمایند تا فرزندان ما را در دام خود گرفتار كنند به خانواده ها، تصریح كرد: با عنایت به این گونه خطرات و تهدیدات لازم است والدین پیش از هر چیز ارتباط دوستانه خود با فرزندانشان را بیشتر نموده تا بتوانند بیشتر آنها را در فضای مجازی و حقیقی كنترل كنند.
رییس پلیس فتا استان یزد از كاربران خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را با استفاده از نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش كنند.1397/04/02
21:56:48
5.0 / 5
4410
تگهای خبر: پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین