تعویض پرچم شورای شهر

تعویض پرچم شورای شهر خشكشوئی آنلاین: به بهانه ۱۵ تیرماه روز تصویب پرچم جمهوری اسلامی ایران؛ پرچم صحن شورای شهر طی مراسمی به همت شهرداری منطقه ۱۳ تعویض شد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم پیام حق شناس رئیس كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بدین مناسبت را قرائت كرد.

متن پیام حق شناس بدین شرح است:

«لحظه ای كه آهنگ و سرود ملی نواخته و پرچم زیبای كشورمان به اهتزاز در می آید شور و شوق و احساس عجیبی سراسر وجودمان را در بر می گیرد.
این حس، حسی ملی است نه رنگ می شناسد، نه زبان، نه قومیت می شناسد، نه مكان و هر آنكس كه خویش را ایرانی می داند این حس را با همه وجودش تجربه كرده است.

پرچم ملی ما نماد ملیت ما و جان بخش روح ملی ما است این پرچم تاریخی كهن و پرفرازو نشیب دارد.

سرمایه ای عظیم و میراث مشترك ملت ماست از زمان هخامنش تا درفش كاویانی و امروز در جمهوری اسلامی ایران این پرچم همیشه سرافراز بوده و به غیرت ایران و ایرانی تا ابد سرافراز خواهد ماند.

امروز به بهانه سالگشت تصویب پرچم در ۱۵ تیرماه و روز پرچم در ۱۴ مرداد بازگشتی می نماییم به حرمت و عظمت این پرچم در نزد یك ملت.
شاید آنگونه كه باید نقش و جایگاه پرچم در زندگی روزمره و جاری ما مورد توجه قرار نمی گیرد.

در ایران هیچ نهاد و سازمانی به عنوان متولی پرچم وجود ندارد اغلب خانه ها، فروشگاه ها و مغازه های ما نشانی از پرچم ملی در خود ندارد و پرچم در ایران بیش از آنكه مردمی باشد دولتی شده است.

امروز در شرایطی كه سرمایه های اجتماعی كشور رو به افول گذاشته و انسجام فرهنگی ما كمرنگ شده و فضای سیاسی كشور ملتهب است. امروز كه دشمنان این ملت و این مرز و بوم در منطقه و جهان به كمین نشسته اند و خواب و رویای شكستن غرور این ملت را در سر می پرورانند، جای آن دارد كه در جای جای این سرزمین و خانه به خانه این كشور هر روز و هرساعت و هرثانیه بارها و بارها پرچم ایران برافراشته شود و گرد آن روح وحدت ملی و عشق به میهن اسلامی دمیده شود.

جشن پرچم امسال به همت شهرداری تهران و با طلیعه داری شهرداری منطقه۱۳ از ۱۲فروردین آغازشده است و این جشن در ۴مرحله در تلاش است تا در مساجد، مدارس، فروشگاهها و خانه های شهر تهران فرهنگ پاسداشت پرچم ملی را عمق بخشد.

در یكی از میادین شهر و با همكاری پرارزش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هرهفته یكبار و این دفعه پرچم ایران در بین مردم و نه فقط در پادگان ها به اهتزاز در خواهد آمد.

جشن پرچم شهرداری منطقه ۱۳ گام پرارزش و آغاز حركتی است كه امیداست با همراهی مردم، نهادها، سازمان ها و بخصوص شوراهای اسلامی شهرهای كشور به حركتی ملی و فراگیر درآید.»
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، همینطور در جلسه شورای شهر تهران شهردار منطقه ۱۳ پرچم ایران را به هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر اهدا كرد.
1397/04/17
13:42:46
2.5 / 5
5835
تگهای خبر: سرمایه , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
قیمت تشریفات عروسی:
https://markaztalar.com
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین