اروپا تا لغو تعرفه ها با آمریكا مذاكره نخواهد كرد

اروپا تا لغو تعرفه ها با آمریكا مذاكره نخواهد كرد خشكشوئی آنلاین اروپا تا لغو تعرفه ها با آمریكا مذاكره نخواهد كرد


به گزارش اسپوتنیك، وی تصریح كرد كه چنین اقدامی از جانب واشنگتن بعنوان گام نخست و ضروری برای آغاز مذاكرات تجاری قلمداد خواهد شد.
لومر اظهار داشت: وقتی اسلحه روی سر ما باشد، مذاكره نمی نماییم. وزیر اقتصاد فرانسه افزود: همه ما، بخصوص كشورهای اروپایی، نگران جنگ تجاری هستیم كه از هفته ها پیش شروع شده است.
وی اضافه كرد: این جنگ تنها تعدادی بازنده خواهد داشت. جنگ تجاری اشتغال را نابود كرده و اقتصاد جهانی را تحت فشار قرار می دهد.
لومر تعرفه های تجاری دولت آمریكا را پیروی از «قانون جنگل» خواند و اظهار داشت: از این كشور می خواهیم كه وضعیت را عاقلانه ببیند، به جهانی سازی و همینطور هم پیمانان خود احترام بگذارد. دولت آمریكا خردادماه تعرفه 25 درصدی برای واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی برای واردات آلومینیوم وضع كرد.
این مبحث با واكنش تند مقام های اتحادیه اروپا، مكزیك و كانادا مواجه گردید كه اقدام مشابهی در تقابل با گروهی از محصولات آمریكایی انجام دادند. این تعرفه ها در ماه های گذشته محل اختلاف آمریكا و هم پیمانان نزدیك این كشور بوده است.
آخرین جنگ تجاری آمریكا مربوط به سال 1930 و زمانی است كه كنگره این كشور در اوج ركود بزرگ اقتصادی، تعرفه های وارداتی سنگینی را اعمال كرد؛ اقدامی كه به عقیده اقتصاددانان، اوضاع اقتصادی را وخیم تر كرد.
نشست وزیران دارایی جی 20 (گروه بیست) در ایام شنبه و یكشبه در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار می گردد. 5252

1397/04/31
13:11:05
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین