مرمر خاطرخواه زیاد دارد

مرمر خاطرخواه زیاد دارد خشكشوئی آنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: اردك مرمری در سطح جهانی در خطر انقراض و نادر است به همین سبب در زمره پرندگان حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.


فاروق سخنور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست در حوزه استحفاظی در تالاب گروس 5 نفر متخلف شكار و صید را دستگیر كردند.
وی اظهار داشت: از متخلفین یك قبضه اسلحه شكاری مجاز، دو قبضه اسلحه شكاری غیر مجاز، دو دستگاه موتور سیكلت و یك قطعه اردك مرمری كشف و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری ارجاع شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: طبق آخرین مصوبه شورای عالی محیط زیست بهای شكار اردك مرمری از لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست مبلغ 8 میلیون ریال است.
وی با اشاره به خصویات این اردكی خاطرنشان كرد: اردك مرمری در نیزارها به لانه سازی پرداخته و در ارتفاع پایین پرواز می كند. نر و ماده تقریباً هم شكلند، فقط ماده ها كوچكتر از نرها هستند، از مشخصات ظاهری این اردك ها كاكل سر آن هاست كه به رنگ قهوه ای روشن بوده و نوك آن ها هم بلند و باریك و سیاه است. تعداد ۱۲ تخم حاصل هر دوره تخم گذاری آن هاست و از گیاهان آبزی تغذیه می كنند.
وی بیان كرد: شوروی، افغانستان، شمال ایران، آفریقای جنوبی (بخش شمالی كشور)، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه محل زیست این پرنده در دنیاست.
سخنور تصریح كرد: تالاب گروس در جنوب شرقی پارك ملی دریاچه ارومیه و در دهانه رودخانه های سیمینه رود و مهاباد چای در استان آذربایجان غربی به علت موقعیت توپوگرافی و وجود توده های نی زار، پذیرای بیشترین جمعیت پرندگان مهاجر آبزی و كنار آبزی همچون گونه در خطرانقراض اردك سرسفید و گونه های حمایت شده اردك مرمری، پلیكان، قو، فلامینگو، حواصیل عقاب تالابی و همینطور سایر پرندگان همچون انواع غاز، انواع مرغابی و آنقوت است. غیر از پرندگان موجود در تالابیك، نوع وزغ سبز معمولی و یك نوع قورباغه مردابی و همینطور ماهی كپور در این تالاب زیست می كنند.1397/05/10
15:03:39
5.0 / 5
5613
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین