معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

از دانش محوری در نظام آموزشی رنج می بریم

از دانش محوری در نظام آموزشی رنج می بریم خشكشوئی آنلاین: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت طلاب و مبلغان اظهار داشت: ما امروز به شدت به طلاب- مبلغان نیاز داریم و رویكرد ما هم استفاده از تمام ظرفیت های حوزه علمیه است چراكه معتقدیم حضور یك طلبه در آموزش و پرورش می تواند بسیار مؤثر باشد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا كاظمی در آئین اختتامیه هشتمین دوره آموزشی هادیان معرفت كه در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) برگزار شد، اظهار نمود: دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب و همینطور جریان سازی های فرهنگی و تربیتی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.
وی با تاكید بر اهمیت جریان سازی فرهنگی و تربیتی اضافه كرد: برای رسیدن به اهداف و موفق بودن در انجام وظایف نیازمند توانمندسازی دانش آموزان هستیم و بدون توانمندسازی نمی توانیم موفق باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: هم اكنون شرایط كشور خیلی سخت شده است؛ البته این كه بیان می گردد شرایط سخت شده به معنای ترس نیست بلكه به این معنا است كه باید برای این جنگ اقتصادی و فرهنگی آماده شویم.
وی افزود: در سراسر كشور صدمه ها و معضلات رنج آور گوناگونی وجود دارد و همین مسئله وظیفه روحانیت را سخت تر از گذشته كرده است، البته باید به این نكته هم توجه داشته باشیم كه در شرایط فعلی كار تبلیغی و فرهنگی به مراتب سخت تر از اوایل انقلاب شده است.
كاظمی عنوان كرد: پاشیدن بذر ناامیدی و یأس در دل مردم از راهبردها و سیاست های اصلی دشمنان است و بنابراین در شرایط فعلی تولید روحیه امید و همینطور تولید روحیه نشاط و شادابی در مردم از مسائلی است كه باید به آن توجه جدی داشته باشیم.
وی ادامه داد: خانواده و جامعه در تعلیم و تربیت افراد نقش دارند البته آموزش و پرورش بیشترین سهم را در تعلیم و تربیت دارد اما متأسفانه در طول این ۴۰ سال آموزش و پرورش اولویت نبوده است و بنابراین هم امروزه شاهد مشكلات بسیار زیادی در بخش های مختلف آموزش و پرورش هستیم.
كاظمی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح كرد: علی رغم اینكه آموزش و پرورش هم اكنون در اوج شكوه خود قرار دارد اما سند تحول بنیادین تنها یك سند است و برای تحقق این سند الزاماتی نیاز است كه متأسفانه این الزامات تابحال محقق نشده است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حاكم بودن فضای دانش اندوزی و دانش محوری در مدارس از مهم ترین مشكلات آموزش و پرورش است و ما از این مسئله رنج می بریم البته نظام آموزشی در سراسر كشور هم همین گونه است و این مسئله سبب شده است كه ما دانش آموزانی داشته باشیم كه دانش دینی خوبی دارند اما در مهارت های دینی بسیار ضعیف هستند؛ بدون تردید ما با این روش و متدها نمی توانیم در تربیت دانش آموزان موفق باشیم.
وی بیان كرد: ما باید تلاش نماییم تا تمركز بر آموزش را از جامعه دور نماییم و به سمت مهارت آموزی حركت نماییم البته این كار خیلی سخت است اما امیدواریم كه در این زمینه هم موفق باشیم.
وی با انتقاد از سطحی نگری در فضای تربیتی و فرهنگی عنوان كرد: یكی از اشكالات مهم كه با آن مواجه هستیم، سطحی نگری در فضای تربیتی و فرهنگی است كه همین مسئله سبب شده است تا خروجی فعالیت های فرهنگی متناسب با هزینه و سرمایه گذاری انجام شده، نباشد.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، وی به بیان برخی اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش پرداخت و اظهار داشت: توسعه و ترویج امربه معروف و نهی از منكر، پشتیبانی از كالای ایرانی و همینطور برنامه ریزی برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همچون برنامه ها و اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش امسال است.1397/05/14
14:08:18
5.0 / 5
5175
تگهای خبر: تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین