معاون رئیس جمهور خبر داد

ادامه اجرای دو طرح ملی گفتگوی خانواده و تاب آوری اجتماعی

ادامه اجرای دو طرح ملی گفتگوی خانواده و تاب آوری اجتماعی خشكشوئی آنلاین: معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده اظهار داشت: با تلاش دولت دوازدهم طرح ملی گفتگوی خانواده در كشور اجرایی می گردد تا در یك جریان اجتماعی، مهارت گفتگو و تعامل خانواده ها ارتقا یابد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در جلسه شورای اداری اردبیل اظهار نمود: سیاستی كه دولت روحانی در جهت ارتقای كارآمدی منابع انسانی و استفاده از ظرفیت های كشور در پیش گرفته یك رویكرد واقع بینانه است به صورتی كه ما باید در همه فعالیت ها و اقدامات، اثربخشی كار را مورد دقت و توجه قرار دهیم.
وی به شرایط حساس كشور و خروج آمریكا از برجام و اقدام ظالمانه ترامپ در اعلام جنگ اقتصادی ضد كشورمان تصریح كرد: دولتمردان در كنار مردم و در عرصه خدمات رسانی تلاش می كنند تا زمینه یك رضایتمندی واقعی را فراهم آورند تا با در نظر گرفتن سلامت اداری و اجرای سیاست ها و برنامه های راهشگا مطالبات مردم برپایه وعده ای كه رئیس جمهور در انتخابات داده اند عینیت پیدا كند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده اضافه كرد: در این شرایط بیش از هر زمان دیگر ما نیازمند پیوند مردم با حاكمیت و دولت هستیم چون كه دشمنان تلاش می كنند با تولید فاصله و همینطور ناامیدی و یاس، مردم را از نظام و دولت دور كنند.

ابتكار افزود: شفافیت در عملكردها و توجه به همدلی و همگرایی در پیشبرد امور می تواند بسترساز یك تحول جدی باشد به صورتی كه این شفاف سازی را دولت از خود آغاز كرده است تا در سایر بخش ها هم به تدریج این شفاف سازی به انجام رسیده و مردم در جریان امور قرار گیرند.

وی به سالگرد شروع به كار دولت دوازدهم و شرایط سخت به وجود آمده در سطح جهانی و بین المللی اشاره نمود و اظهار داشت: ما منكر مشكلات داخلی نیستیم و نمی خواهیم بر این مشكلات سرپوش بگذاریم اما با تلاش مسئولان مشكلات قابل رفع است همانگونه كه در این استان با تلاش استاندار و مدیران موانع پیش رو در حوزه اشتغال رفع شده و گام های موثری برای اشتغال 20 هزار نفر برداشته شده است.
معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده اصل رونق تولید و اشتغال را بعنوان یك اصل مهم و ضروری خاطرنشان كرد و بیان كرد: در كنار كارآمدی و امیدواری مردم به انجام بهتر امور باید اصل عدالت مورد توجه قرار گیرد چون كه كارآمدی در جهت تحقق عدالت اجتماعی شكل می گیرد.
ابتكار یكی از این نمودهای عدالت را عدالت جنسیتی بین مردان و زنان توصیف و خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه نیمی از جمعیت كشور زنان هستند باید امكان دسترسی زنان به برخی برنامه ها و شرایط مناسب اجتماعی فراهم آید تا با كمترین محرومیت، زنان جامعه بتوانند به امكانات دسترسی پیدا كنند.

وی اظهار نمود: در سیاست ابلاغی رئیس جمهور بر رعایت اصل عدالت اجتماعی تاكید شده و همه دستگاه های اجرایی و تشكل های مردم نهاد باید پای كار بیایند تا در حوزه برقراری عدالت جنسیتی همه زیرساخت ها و شرایط فراهم آید.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده تلاش دولت را در برقراری عدالت اجتماعی در حوزه تحصیل، اشتغال، ورزش و حضور موثر در حوزه های مختلف اجتماعی خاطرنشان كرد و تصریح كرد: ما سال قبل متوجه شدیم كه در مدارس ابتدایی دخترانه ورزش دانش آموزان مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته و به شكلی تعطیلی در این بخش ها را شاهد بودیم در حالیكه باید دانش آموزان دختر از تحرك بدنی بیشتری برخودار باشند.

ابتكار اضافه كرد: باید مهارت های اساسی اجتماعی و خانوادگی به كودكان و نوجوانان و جوانان یاد داده شود تا نهاد خانواده كه اصلی ترین و مهم ترین كانون اجتماعی است در معرض صدمه جدی قرار نگیرد.

وی اظهار داشت: در ارتقای مهارت ارتباطی خانواده ها، طرح ملی گفتگوی خانواده راه اندازی شده و امیدواریم با اجرای این طرح اعضای خانواده مهارت ارتباطی بیشتری را یاد بگیرند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده همینطور به تهیه و تدوین سند ارتقای وضعیت زنان به همت مدیریت زنان و خانواده استانداری ها اشاره نمود و بیان داشت: برپایه این سند موافقتنامه ها به امضا رسیده و هر دستگاه باید تكلیف خویش را در قبال زنان و نظام خانواده انجام دهد كه بطور قطع در استان ها با نظرات كارشناسی این طرح اجرا می گردد.

ابتكار اظهار داشت: طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی هم با هدف پائین آوردن وضعیت صدمه پذیری خانواده ها با قوت و قدرت ادامه پیدا می كند تا در قالب برنامه های آموزشی بتوان به ارتقای طرح تاب آوری اجتماعی و اجرای فاز دوم آن اقدام نمود.

وی استان اردبیل را استان نمونه و موفق در حوزه توان افزایی زنان در بحث اشتغال زنان روستایی در قالب مشاغل خانگی و صنایع دستی اعلام و خاطرنشان كرد: ما تمام تلاشمان را بكار می گیریم تا زنان سایر مناطق كشور هم بتوانند مهارت لازم به همراه توان اشتغالزایی و كارآفرینی را فراهم آورند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده بیان كرد: ما از صندوق های خرد مالی زنان و همینطور پرداخت تسهیلات كم بهره در قالب اشتغال زنان روستایی و حاشیه شهرها حمایت و استقبال می نماییم و امیدواریم با عملی شدن این كار تا آخر دولت دوازدهم بخش عظیمی از بانوان فرصت اشتغال پیدا كنند.

ابتكار در انتها به تعهد دولت در باب واگذاری مناصب دولتی تا 30 درصد به بانوان اشاره نمود و اظهار داشت: تا آخر دولت دوازدهم مقرر است 30 درصد مناصب دولتی در اختیار زنان قرار گیرد كه ما هنوز در تحقق این برنامه با شرایط ایده ال فاصله داریم ولی حضور بانوان در عرصه های مدیریتی و رویكرد جوانگرایی دولت دوازدهم مشهود به نظر می آید و بطور قطع نتایج سودمندی را هم به همراه خواهد داشت.
1397/05/26
13:02:55
5.0 / 5
4621
تگهای خبر: اشتغال , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین