شهردار تهران خبر داد؛

افزایش سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۵۵ درصد

افزایش سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۵۵ درصد خشكشوئی آنلاین: شهردار تهران از تصویب دولت برای افزایش سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۵۵ درصد اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی هم با سهم ۵۵ درصدی شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده موافقت كند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی در هم اندیشی نخبگان شهری كه پیرامون سند استراتژیك برنامه سوم پنج ساله شهر تهران در محل برج میلاد برگزار شد، بعد از شنیدن نظرات اساتید دانشگاه و نخبگان شهری اظهار داشت: خوشحالم كه در خدمت اندیشمندان و صاحب نظران حوزه های مختلف شهر تهران هستم. انتظار من از شما این است كه زندگی را تنها به نقد كردن نگذرانیم. باید برنامه عرضه نماییم و به خروجی آن هم فكر نماییم. بدون شك باید به آنچه كه امروز نقد می نماییم، پاسخ و راهكار هم عرضه نماییم.

وی اضافه كرد: باید تلاش نماییم با همفكری صاحب نظرانی كه امروز جمع شده اند، آنچه را كه نقد می كنند، در برنامه سوم تكرار نكنیم. باید برنامه ای برای شهر تهران عرضه نماییم كه ارتقای كیفیت زندگی مردم و تولید رضایتمندی میان مردم را به همراه داشته باشد. من در برنامه ای كه برای شهر تهران عرضه كردم، ارتقای كیفیت زندگی و تولید رضایتمندی شهروندان را به صورت جد مدنظر قرار داده بودم و شعار شهر زیست پذیر، شهروند مشاركت پذیر را انتخاب كرده بودم. بطور قطع اگر این شعار تحقق پیدا كند، می تواند وضعیت زندگی بهتری را برای شهروندان تولید كند.

وی افزود: اگر قدمی به سمت بهتر شدن برداریم، بطور قطع بسیار پرارزش و موثر خواهد بود. در اولین گام باید طوری برنامه ریزی نماییم كه وضعیت بدتر نشود. در گام دوم به سمت بهتر شدن اوضاع قدم برداریم و در سومین گام سرعت بهتر شدن را بیشتر نماییم. هم اكنون، با مشكلات عدیده ای در شهر تهران مواجه هستیم اما می خواهیم مردم بهتر زندگی كنند.

شهردار تهران با اشاره به راهكارها و نظراتی كه توسط نخبگان شهری حاضر در این جلسه عرضه شد، اظهار داشت: دوستان باید راهكارها و نظراتی ارائه نمایند كه در جهت بهبود برنامه سوم شهر تهران باشد. در این مسیر لازم است اولویت ها را مشخص كنید؛ چون كه محدودیت منابع بسیار زیاد است. پنج سال است كه بودجه شهرداری تهران ۱۷ هزار میلیارد است. با عنایت به ارزش زمانی پول و تحولات اخیر من مجبورم از ۱۷ هزار میلیارد تومان ۱۰ هزار میلیارد تومان را حقوق پرداخت كنم و آنچه كه بعد از پرداخت حقوق باقی می ماند برای اجرای تعهدات مورد استفاده قرار دهم.

وی تصریح كرد: نیاز است كه توسط نخبگان راهكارهای عملی عرضه شود و مشخص شود كه چطور می توانیم منابع شهر و شهرداری را افزایش دهیم؛ بدون این كه مشكلاتی كه توسط همین نخبگان مطرح می شود، بار دیگر تكرار شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث رایزنی ها با دولت برای افزایش سهم شهرداری تهران از محل منابع مالیات بر ارزش افزوده اشاره نمود و اضافه كرد: در دولت مصوب شد كه سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده ۵۵ درصد باشد كه امیدواریم این مورد در مجلس هم مورد تصویب قرار بگیرد. از زمانی كه تجیمع عوارض در مجلس شورای اسلامی مصوب شد، دو سال پس از آن یعنی سال ۱۳۸۷ مالیات بر ارزش افزوده جایگزین عوارض شد. بر همین اساس، دولت تصور كرد كه این پول برای خودش است؛ به شكلی كه نهایتا سهم شهرداری ها از این محل به ۳۳ درصد كاهش پیدا كرد و حتی گاهی با كم شدن از این سهم مبالغ كمتری به شهرداری ها اختصاص پیدا می كرد. امروز با دولت به این توافق رسیدیم كه سهم شهرداری ها از این محل به ۵۵ درصد افزایش پیدا كند كه امیدواریم به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

افشانی با تاكید بر این كه میزان بدهی قطعی شهرداری تهران ۵۵ هزار میلیارد تومان است، اضافه كرد: از این میزان ۲۳ هزار میلیارد بدهی به سیستم بانكی است كه ماهانه ۲۵۰ میلیارد تومان سود این بدهی به جمع بدهی های شهرداری تهران افزوده می گردد. البته دارایی هایی داریم اما میزان آن به بدهی های ما نمی رسد.

وی درمورد هویت محله ها و حفظ هویت توسط شهرداری تهران، اظهار داشت: مگر می گردد محله ای را به همان شكلی كه در دوران بچگی ما وجود داشته است، حفظ كنیم؟ بطور قطع اولین چیزی كه برای شهروندان در محله ها اهمیت دارد، مبحث ایمنی است و برای تامین ایمنی در بافت های فرسوده چگونه می توانیم تضمین نماییم كه با نوسازی آن شكل محله به همان صورت قبلی باقی بماند و افراد جدیدی در محله سكونت نكنند؟

وی افزود: باید برای این شهر به همین شكل موجود برنامه ریزی نماییم نه آنچه كه دوست داریم. باید هر چیزی كه در آینده به وقوع می پیوندد را در نظر بگیریم و برای شهر برنامه ریزی نماییم. امیدوارم همه نخبگان شهری كمك كنند كه وقت بیشتری برای تدوین برنامه گذاشته شود و برنامه ای كه مقرر است به شورا ارسال شود، عدد تقریبی برای تحقق آن داشته باشیم و نخبگان هم در خروجی آن اثرگذار باشند.1397/05/28
23:32:03
5.0 / 5
4760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین