با استناد بر سامانه پایش و مدیریت آسیب های اجتماعی وزارت آموزش وپرورش اعلام شد

خشونت، مصرف مواد و انحرافات اخلاقی در شمار رفتارهای پرخطر

خشونت، مصرف مواد و انحرافات اخلاقی در شمار رفتارهای پرخطر خشكشوئی آنلاین: مدیركل دفتر مراقبت در برابر صدمه های اجتماعی وزارت آموزش وپرورش از یكپارچه سازی درگاه های غربالگری مدارس از ابتدای سال تحصیلی جدید در هر سه مقطع تحصیلی اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح در ادامه طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) اجرا می گردد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، منصور كیایی سه شنبه ۱۳ شهریور در یك كنفرانس خبری در شیراز بیان كرد: نرخ پوشش فعالیت های ما در آموزش وپرورش برای دانش آموزان در بخشی مانند آموزش تنها ۵۰۰ درصد است، چونكه اعتباراتی كه برای امر آموزش در پیشگیری از صدمه های اجتماعی اختصاص می دهند، ناچیز است.
وی به سامانه پایش وزارت آموزش وپرورش و مدیریت صدمه های اجتماعی هم اشاره و در این باره هم عنوان كرد: برپایه گزارش های این سامانه خشونت، مصرف مواد و انحرافات اخلاقی در شمار رفتارهای پرخطر معرفی شده كه با تحلیل علمی باید مورد بررسی و توجه بیشتری قرار گیرند.
مدیركل دفتر مراقبت در برابر صدمه های اجتماعی وزارت آموزش وپرورش همینطور در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص اینكه چرا با وجود اجرای طرح های اجتماعی و فرهنگی زیاد اما باز هم خروجی مناسبی در مدارس مشاهده نمی شود؟ تصریح كرد: هدف از اجرای طرح های اجتماعی و فرهنگی توانمندسازی دانش آموز است اما مجموع خروجی مناسب به سبك زندگی سالم كودك و نوجوان هم بستگی دارد.برای هویت سبك زندگی فرزندان بعنوان خانواده و جامعه چه كرده ایم؟ یا اینكه امكان دسترسی آنها را به چه رسانه هایی فراهم نموده ایم؟.
كیایی با اشاره به اینكه میزان دسترسی به مواد مخدر از نظر سهولت عامل مخاطره آمیزی است كه كنترل آن از عهده ی ما خارج است، اظهار داشت: مبحث خودكشی هم چنین الگویی را دنبال می كند. بعنوان مثال؛ كودكی كه تاب آوری پایینی دارد با كوچكترین شكست دست به خودكشی می زند.
وی با اشاره به اینكه سن شیوع اعتیاد در خیلی از كشورها ۱۵ سال اعلام شده است، اظهار داشت: در ایران به علت پراكندگی آمار، سن شیوع مشخص نیست؛ چون كه رفتار پرخطر مرز نمی شناسد.
مدیركل دفتر مراقبت در برابر صدمه های اجتماعی وزارت آموزش وپرورش همینطور اظهار داشت: با همت معاون ابتدایی آموزش وپرورش شناسایی كودكان بازمانده از تحصیل قبل از آغاز هر سال تحصیلی در دستور كار شناسایی قرار می گیرد.این كودكان خود گروه هدفی هستند كه در زمینه رفتارهای پرخطر باید مورد پایش قرار گیرند.
كیایی در بخش دیگری از سخنان خود به آیین اختتامیه هفتمین جشنواره نوجوان سالم كه به میزبانی استان فارس هم اینك در حال برگزاری است هم اشاره و تصریح كرد: شاهد استقبال بالای دانش آموزان، معلمان و والدین از این جشنواره در هفتمین سال برگزاری هستیم.
وی با اشاره به اینكه عرضه آثار به این جشنواره از سه هزار اثر در سال نخست به ۵۰۰ هزار اثر در سال هفتم رسیده است، اظهار داشت: خلاقیت های دانش آموزی و ابتكارات مدرسه ای دو محور اصلی این جشنواره بود كه آثاری در قالب فیلم كوتاه، مقاله، روزنامه دیواری، چند رسانه ای و...به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
مدیركل دفتر مراقبت در برابر صدمه های اجتماعی وزارت آموزش وپرورش افزود: در زمینه ترویج سبك زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر همچون مصرف مواد، دخانیات و خشونت هم آثاری ارسال شده است.
كیایی یاداور شد: در سال تحصیلی جدید با بهره گیری از ظرفیت هایی مانند برگزیدگان جشنواره نوجوان سالم، كانون همیاران پیشگیری در مدارس را با همكاری و حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر راه اندازی خواهیم كرد.
1397/06/13
14:08:34
5.0 / 5
5235
تگهای خبر: پارچه , مراقبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین