فیلم نزاع استاندار بصره با العبادی: ۱۰۰ بار گفتم فرمانده پلیس بصره رشوه گرفته، ولی دولت تحمیل كرد

فیلم نزاع استاندار بصره با العبادی: ۱۰۰ بار گفتم فرمانده پلیس بصره رشوه گرفته، ولی دولت تحمیل كرد خشكشوئی آنلاین: جلسه پارلمان عراق روز شنبه به شكلی ویژه به بررسی شرایط استان بصره اختصاص داشت و طی آن درگیری لفظی سنگین میان استاندار بصره و نخست وزیر عراق پیش آمد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین به نقل از خبرگزاری السومریه نیوز، در این جلسه علاوه بر العبادی، قاسم الاعرجی، وزیر كشور، عرفان الحیالی، وزیر دفاع و وزرای منابع آب، بازسازی، بهداشت و استاندار بصره حضور داشتند.

در این جلسه درگیری لفظی هم میان العبادی و استاندار بصره شكل گرفت. به نحوی كه استادار بصره رسما دولت العبادی را متهم و مسئول وضعیت نا امن بصره دانست.

این درگیری لفظی بعد از آن شروع شد كه العیدانی، استاندار بصره به انتقاد از چهره های سیاسی عراق پرداخت و اظهار داشت: صحبت های سیاسیون به دور از واقع بوده و بصره هم اكنون در آتش می سوزد.

استاندار بصره در ادامه یك مسئول امنیتی در این استان را به فساد متهم كرد كه بعد از این امر العبادی وارد صحبت های وی شده و خشمگینانه گفت، تو رئیس كمیته امنیتی استان هستی چرا اقدامی انجام نداده ای كه العیدانی تقصیر را به گردن آن مسئول امنیتی انداخت.

العیدانی اضافه كرد: تصمیماتی كه العبادی در جلسه پارلمان برای پشتیبانی از بصره از آنها صحبت می كند دو ماه قبل هم گفته شد اما هیچ كدام از آنها اجرایی نشد و دولت اقدامی در جهت بهبود شرایط استان بصره انجام نمی دهد.
اظهاراتی كه خشم العبادی را دو چندان كرد این بود كه استاندار بصره اظهار داشت: ۱۰۰ بار گفتم فرمانده پلیس بصره رشوه دریافت كرده است و دریافت می كند اما از جانب بغداد این شخص به ما تحمیل شد. بعد از آن العبادی پاسخ او را با تندی می دهد.
پس از این جلسه نخست وزیر عراق ضمن ابراز تاسف از اینكه از جلسه روز شنبه پارلمان "برای هدفی غیر از هدف اولیه، استفاده شده"، گفت، به شكلی آشكار از این جلسه بعنوان فرصتی برای براندازی استفاده شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبكه تلویزیونی سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق طی اطلاعیه ای تصریح كرد: با وجود اینكه واقعیات و آمار را توضیح دادیم و با وجود عرضه برنامه های كابینه به پارلمان اما از جلسه پارلمان در جهت هدفی متفاوت از آنچه برای آن تشكیل شده بود یعنی بررسی مشكل بصره و خدمات و اقدامات دولت و هم دستیابی به چاره هایی برای این بحران با عنایت به درخواست مقتدی صدر استفاده شد و ما از این امر به شدت متاسفیم.

العبادی اضافه كرد: به شكلی آشكار از این جلسه بعنوان فرصتی برای براندازی دولت و تولید شرایط جدیدی برای ائتلاف هایی استفاده شده كه برپایه آنها دولت آتی تشكیل می گردد.

نخست وزیر عراق اظهار داشت: این اقدام برخلاف درخواست های ما از همه طرف ها برای دور نگه داشتن مشكل خدمات رسانی به ساكنان بصره از اوضاع سیاسی انجام شد.

در این جلسه علاوه بر العبادی، قاسم الاعرجی، وزیر كشور، عرفان الحیالی، وزیر دفاع و وزرای منابع آب، بازسازی، بهداشت و استاندار بصره حضور داشتند.
نخست وزیر عراق در ادامه به شدت از العیدانی انتقاد كرده و به مخالفت وی در اجرای دستورش در خصوص ماندن در بصره در دوره بحران اشاره نمود و اظهار داشت: تو استاندار بصره هستی از تو خواستم در بصره بمانی كه العیدانی پاسخ داد بنا بر درخواست یك رهبر عراقی كه جایگاه بالایی در محافل سیاسی عراق دارد یعنی آقای مقتدی صدر بصره را ترك كردم، اگر او از تو دعوت كند تو هم می روی كه در این زمان العبادی بار دیگر بر ضرورت حضور العیدانی در بصره تاكید نمود.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از خبر آنلاین بعد از این جلسه و بپیگیری های امنیتی العبادی در استان بصره، این استان شب آرامی را گذراند، و به دنبال آن حشد الشعبی اعلام آمادگی برای ورود به بحران بصره كرد. (اینجا)
همینطور بعد از این جلسه، برندگان انتخابات پارلمانی عراق و اكثریت سیاستمداران خواهان استعفای العبادی شده اند.(اینجا)
اتفاقات دو روز گذشته در بصره را اینجا بخوانید.
Video/Audio Link

1397/06/18
14:29:25
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: آب , بازسازی , بهداشت , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین